Karostā un Saraiķos notiks Zemessardzes mācības

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde

No 16. līdz 18. aprīlim Liepājā, Karostas teritorijā, kā arī Pāvilostas novada, Vērgales pagasta, Saraiķos norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona mācībās tiks trenēti mīnmetēju vadu savstarpējās sadarbības elementi, kas sekmēs vienības mīnmetēju spēju attīstību.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Apmācība notiks ar Liepājas pilsētas domi, Grobiņas novada domi un Pāvilostas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Iedzīvotāju ievērībai!
Mācībās netiks izmantota ne mācību munīcija, ne arī sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļu 5(7) A Liepāja-Šķēde un piegulošajiem ceļiem, Grobiņas novada un Medzes pagasta autoceļiem, kā arī pa Pāvilostas novada un Medzes pagasta autoceļiem.
Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargsatmil [dot] lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Dalies ar šo ziņu