Aktuāli

Video: Baltkrievija migrantu plūsmu uz Latviju izmanto kā hibrīdkara elementu

Latvijā
Sargs.lv
Foto: Ekrānšāviņš no video.
Foto: Foto: Ekrānšāviņš no video.

Baltkrievijas diktatora A. Lukašenko režīms jau kopš jūnija aktīvi atbalsta nelegālo migrāciju uz ES valstīm, izmantojot migrantus kā ieroci pret Latviju un Lietuvu vērstā hibrīdkarā. Valsts robežsardze ar Nacionālo bruņoto spēku palīdzību ik dienu turpina novērst arvien vairāk Tuvo Austrumu migrantu mēģinājumu šķērsot Latvijas robežu.

Aleksandrs Lukašenko jau 6. jūlijā draudēja atbalstīt nelegālo migrantu plūsmu uz ES, tomēr šobrīd apgalvo, ka migranti no Latvijas puses tiek vardarbīgi “iegrūsti” Baltkrievijā.

Migranti no Tuvajiem Austrumiem par ceļu līdz Latvijas un Lietuvas robežām samaksā līdz pat 15 000 ASV dolāru. Cenā iekļauts lidojums uz Minsku, Baltkrievijas vīza un pāris dienu nakšņošana viesnīcā, līdz migranti ar autobusiem tiek vesti uz robežu.

Sociālo tīklu lietotāji novērojuši, ka Minskas viesnīcās regulāri tiek uzņemti un izmitināti irākieši, kas tālāk militarizētu vienību pavadībā tiek nogādāti uz Baltkrievijas robežu, lai viņus ar varu “iestumtu” Latvijas teritorijā.

“Sargs.lv” jau vēstīja, ka Latvijas robežsardze ar šiem cilvēkiem komunicējot, un vairums esot izteikuši vēlmi atgriezties atpakaļ Irākā, bet Baltkrievijas dienesti viņu valsts iekšienē atpakaļ nelaiž un notur pie robežas. Baltkrievija izmanto spēku, lai destabilizētu situāciju Latvijā.

Pamatā pie robežas pašlaik atrodas irākieši, bet no Afganistānas, kur pēdējās nedēļās vērojama strauja destabilizācija, migranti nav konstatēti. Ceļi, kā šīs personas nokļuvušas līdz Latvijas un Baltkrievijas robežai, esot ļoti dažādi, tostarp fiksēts, ka cilvēki Baltkrievijā ieradušies no Krievijas.

Baltkrievijas robežsargi bruņojušies ar snaiperu ieročiem un ložmetējiem, bet cilvēki ir kļuvuši par Lukašenko režīma īstenotā hibrīdkara dzīvo ieroci. Baltkrievijas militarizētās vienības neļauj viņiem atgriezties Baltkrievijā, lai ar avioreisiem nokļūtu atpakaļ mājās. Viņi ir spiesti uz Latvijas – Baltkrievijas robežas pavadīt ilgu laiku. Tikmēr Latvijas robežsargi un mediķi sniedz nepieciešamo atbalstu, piegādājot pārtiku un sniedzot medicīnisko palīdzību.

Dalies ar šo ziņu