Pentagons vēro iespējamu Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežas

Konfliktu zonas
LETA/AFP
bilde
Foto: Foto: Scanpix/AFP

Pentagons uzmanīgi vēro situāciju pēc ziņām par jaunu Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežas, pirmdien paziņoja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

ASV amatpersonas ir nobažījušās par neizskaidrojamu Krievijas armijas vienību pārvietošanos šajā rajonā, ziņoja laikraksts "The Washington Post".

Sociālajos medijos ievietotos videoierakstos ir redzams, kā armijas vilcieni un kravas automašīnu kolonnas pārvieto tankus un raķetes Krievijas dienvidrietumos pie Ukrainas robežas.

ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, apstiprināja, ka ir bijusi Krievijas armijas vienību pārvietošanās, lai gan ne tik lielā apmērā kā šī gada pavasarī.

"Mums ir zināmi publiski ziņojumi par neparastu Krievijas militāro aktivitāti pie Ukrainas," Kērbijs sacīja reportieriem.

"Mēs turpināsim konsultēties ar sabiedrotajiem un partneriem par šo jautājumu (..) Kā mēs esam teikuši iepriekš, Savienotās Valstis būtu ļoti nobažījušās par jebkādām eskalējošām vai agresīvām darbībām."

"Mēs turpinām atbalstīt deeskalāciju reģionā un diplomātisku atrisinājumu konfliktam Austrumukrainā," sacīja Kērbijs.

Par šo Krievijas armijas koncentrēšanos ziņots drīz pēc tam, kad ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins apmeklēja Melnās jūras reģionu, apmeklējot NATO partnervalstis Ukrainu un Gruziju un NATO dalībvalsti Rumāniju, lai paustu solidaritāti un palielinātu atbalstu iespējamai konfrontācijai ar Krieviju šajā rajonā.

Ukrainas austrumos kopš 2014.gada pret Ukrainas bruņotajiem spēkiem cīnās Kremļa finansētas un apbruņotas kaujinieku bandas. 

Martā, dažas nedēļas pēc ASV prezidenta Džo Baidena inaugurācijas, Krievija koncentrēja tūkstošiem karavīru, smagu militāro aprīkojumu, kara kuģus un aviāciju pie Ukrainas robežas un anektētajā Krimā, paturot to visu tur uz vairākām nedēļām un radot bailes par iespējamu iebrukumu.

Krievija nosauca šo karaspēka koncentrēšanos par manevriem, bet analītiķi to uzskatīja par brīdinājumu Baidenam. Krievija savu karaspēku atvilka tikai pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens piekrita tikties ar Putinu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien paziņoja, ka Ukraina cenšoties izveidot "provokatīvu situāciju", lai iesaistītu Krieviju karadarbībā. Līdzīgiem Maskavas paziņojumiem pavasarī sekoja Krievijas karaspēka koncentrēšanās pie Ukrainas robežām, izsaucot nopietnas bažas par aktīvas karadarbības atjaunošanos Austrumukrainā.

Dalies ar šo ziņu