Patvērumu Latvijai lūdzis Afganistānas pilsētas Meimanas bijušais mērs

Konfliktu zonas (Papildināts)
LETA
Afganistāna
Foto: Foto: vrsž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Patvērumu Latvijai lūdzis Afganistānas pilsētas Meimanas bijušais mērs, šorīt "Latvijas Televīzijas" raidījumā "Rīta Panorāma" teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Fārjābas provinces galvaspilsētas Meimanas bāzē savulaik bija izvietoti arī Latvijas karavīri.

Jau ziņots, ka Pabriks lūdzis identificēt tos afgāņu pilsoņus, kuri palīdzējuši Latvijas misijai Afganistānā, un izskatīt iespēju tiem piešķirt patvērumu.

Pēc Pabrika teiktā, runa varēt būt par līdz 15 ģimenēm, kam Afganistānā, pie varas nākot islāmistu grupējumam "Taleban", draud briesmas.

Aizsardzības ministrs atzina, ka bēgļu no Afganistānas kļūs vairāk. Viņš situāciju Afganistānā raksturoja kā traģisku.

Pēc Pabrika domām, kļūda bija Rietumvalstu militāro spēku bezierunu atvilkšana no Afganistānas. Tas ļāvis "Taleban" strauji pārņemt varu un ieiet galvaspilsētā Kabulā.

Jau ziņots, ka kopš pagājušās nedēļas talibi pārņēmuši savā kontrolē lielāko daļu valsts teritorijas, sakaujot Afganistānas drošības spēkus, pārvelkot tos savā pusē vai liekot tiem bēgt, neraugoties pat uz zināmu ASV aviācijas atbalstu.

Svētdien "Taleban" kaujinieki bez cīņām ienākuši Afganistānas galvaspilsētas Kabulas priekšpilsētās.

Tikmēr NATO informē, ka alianse pastāvīgi seko līdzi un izvērtē notikumus Afganistānā. "Šobrīd mēs palīdzam uzturēt darbību Kabulas lidostā, lai Afganistāna būtu savienota ar pasauli. Mēs arī saglabājam savu diplomātisko klātbūtni Kabulā. Mūsu personāla drošība ir vissvarīgākā, un mēs turpinām pielāgoties pēc nepieciešamības. Mēs atbalstām Afganistānas centienus rast politisku risinājumu konfliktam, kas tagad ir steidzamāks nekā jebkad agrāk,” norāda NATO.

Dalies ar šo ziņu