Aptauja: vairums Latvijas iedzīvotāju atbalsta Oskara Kalpaka kadetu skolas veidošanu Rudbāržos

Izglītība
Sargs.lv/Skaties.lv
Image
Oskara Kalpaka kadetu skolas ēka Rudbāržu muižā
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Vairums Latvijas iedzīvotāju, proti, 68% aptaujāto atbalsta Aizsardzības ministrijas ieceri par Oskara Kalpaka profesionālās kadetu skolas izveidi Skrundas novada Rudbāržos, liecina kompānijas “Kantar TNS” aptauja.

No visiem aptaujātajiem, kuru vecums bijis no 18 līdz 60 gadiem, kadetu skolas izveidi atbalsta 68% respondentu, bet 15% to neatbalsta. Šajā jautājumā viedokļa nav 17% aptaujāto.

“Sargs.lv” jau vēstīja, ka 18. maijā Ministru kabinets apstiprināja Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas dibināšanu, kurā skolēni papildu vidusskolas tēmām apgūs arī militārās zināšanas, apgūstot jaunākā militārā instruktora profesiju.

No šī gada rudens vidusskola strādās sadarbībā ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu. Savā pirmajā mācību gadā Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā plānots uzņemt 25 audzēkņus, piedāvājot iegūt vispārējo vidējo izglītību ar papildu inženierzinātņu priekšmetiem, angļu valodu, fizisko sagatavotību  un militāro  mācību. Mācībās uzsvars tiks likts uz līderības, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstīšanu.

Plānots, ka no 2023. gada mācības notiks Skrundas novada Rudbāržu muižā. Skrundas tuvumā atrodas poligons “Mežaine”, kurā varētu notikt skolas audzēkņu apmācības. Tāpat šīs vietas izvēlei ir simboliska nozīme, jo no Rudbāržu muižas 1919. gada 3. martā sākās Latvijas atbrīvošana pulkveža O. Kalpaka vadībā.

Dalies ar šo ziņu