Putins noliedz Krievijas saistību ar migrantu krīzi

Ārvalstīs
LETA/INTERFAX/AFP
Foto: Sergei Karpukhin/TASS/Scanpix
Foto: Foto: Sergei Karpukhin/TASS/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien paziņoja, ka ne Krievija, ne Krievijas aviokompānijas nav saistītas ar migrantu krīzi uz Polijas un Baltkrievijas robežas.

"Gribu, lai visi zinātu: mēs ar to neesam nekādi saistīti. Uz mums visu laiku visi cenšas uzlikt atbildību ar jebkādu vai vispār nekādu ieganstu. Ne arī mūsu aviokompānijas vadā šo s cilvēkus, vispār neviena mūsu kompānija neved," telekanālam "Vesti.ru" pavēstīja Putins.

Putins arī izteica cerību, ka drīzumā notiks tieši kontakti starp Baltkrievijas varasiestādēm un Eiropas Savienības (ES) līderiem, tostarp Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

"Es tā sapratu no sarunām gan ar Aleksandru Lukašenko, gan ar kancleri Merkeli, ka viņi ir gatavi viens ar otru parunāt," sacīja Putins.

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Polijas premjers Mateušs Moraveckis, otrdien uzrunājot savas valsts parlamentu, apsūdzēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ka viņš ir Baltkrievijas migrantu krīzes patiesais kurators.

"Šim uzbrukumam, ko īsteno Lukašenko, vadītājs ir Maskavā prezidenta Putina personā," uzrunājot Polijas parlamenta ārkārtas sēdi, sacīja Polijas premjers.

Dalies ar šo ziņu