Aktuāli

Krievija, demonstrējot kārtējo atbalstu, uz Baltkrieviju nosūta divus bumbvedējus

Ārvalstīs
Sargs.lv/LRT.lt
bilde
Foto: Foto: AP/Scanpix

Krievija trešdien migrantu krīzē uz Baltkrievijas un Polijas robežas vainoja Eiropas Savienību (ES), izsakot apsūdzības pret Eiropas Savienību centienos “noslāpēt” Baltkrieviju ar plāniem slēgt daļu tās robežas un mudinot Kremli runāt ar Minsku. Vienlaikus, kamēr migrantu grupas nedēļas sākumā veica jaunus mēģinājumus ielauzties Polijā, Maskava raidīja kārtējo atbalsta signālu savai sabiedrotajai valstij, nosūtot divus stratēģiskos bumbvedējus, lai patrulētu Baltkrievijas gaisa telpā, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA”, citējot Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojumu, vēstīja, ka bumbvedēji “Tu-22M3” nosūtīti, lai palīdzētu pārbaudīt Baltkrievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu, neatsaucoties uz migrantu krīzi, bet gan uzsverot spriedzes pieaugumu uz NATO austrumu robežas.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA”, citējot Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojumu, vēstīja, ka bumbvedēji “Tu-22M3” nosūtīti, lai palīdzētu pārbaudīt Baltkrievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu, neatsaucoties uz migrantu krīzi, bet gan uzsverot spriedzes pieaugumu uz NATO austrumu robežas.

Pēcāk Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs kopīgā preses konferencē ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju pauda cerību, ka atbildīgie eiropieši “neļaus sevi ievilkt diezgan bīstamā virpulī.”

Savukārt V. Makejs sacīja, ka Krievija un Baltkrievija savstarpēji atbalsta viena otru, “tostarp kopīgā atbildē uz nedraudzīgām aktivitātēm pret abām valstīm.”

Kremlis arīdzan pauda paziņojumu, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunā Vācijas kanclerei Angelai Merkelei sacīja – Eiropas Savienībai par migrantu krīze jārunā tieši ar Minsku.

“Skaidrs, ka ES draud humanitāra katastrofa, ņemot vērā eiropiešu nevēlēšanos apliecināt uzticību savām eiropeiskām vērtībām,” sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrija Peskovs.

Viņš arīdzan Polijas premjerministra Mateuša Moravecka paziņojumu, ka migrantu krīzes organizēšanā iesaistīta Maskava, raksturoja kā “absolūti bezatbildīgu un nepieņemamu.”

Tikmēr Krievijas finansiālais un cita veida atbalsts palīdzēja Baltkrievijas pašpasludinātajam prezidentam Aleksandram Lukašenko pārdzīvot masu protestus, kas pērn vērsti pret viņu pēc strīdīgajām vēlēšanām.

Turklāt Maskava savu atbalstu Baltkrievijai ir dubultojusi, kā arī kritizējusi Eiropas Savienību migrantu krīzes sakarā, kuru, pēc Briseles teiktā, radījusi Baltkrievija, atriebjoties par ES sankcijām pret Baltkrieviju saistībā ar viltotajiem vēlēšanu rezultātiem un citiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

D. Peskovs sacīja – Eiropas Savienība jau agrāk ielaidusi līdzīgas migrantu grupas, un tās, kuras šobrīd atrodas uz robežām ar Baltkrieviju, vērstas pret Minsku. “Tas nav nekas cits kā tikai centieni faktiski nožņaugt Baltkrieviju,” viņš teica.

Dalies ar šo ziņu