Tramps uzdod izvērtēt Ķīnas bezpilota lidaparātu radītos riskus

Ārvalstīs
LETA/REUTERS
Image
droni
Foto: Xinhua/ZUMA Press/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstījis rīkojumu, ar kuru Savienoto Valstu iestādēm uzdots izvērtēt iespējamos drošības riskus, ko var radīt Ķīnā un citās valstīs ražotie bezpilota lidaparāti, kas tiek izmantoti ASV valdības flotēs.

Aģentūrā uzdots izvērtēt drošības riskus, ko esošajai ASV bezpilota lidaparātu flotei rada bezpilota lidaparāti, kas ražoti Ķīnā un citās valstīs, kuras tiek uzskatītas par ASV pretiniecēm, tostarp Krievijā, Irānā un Ziemeļkorejā.

Trampa rīkojumā uzdots aģentūrām identificēt potenciālos soļus, lai mazinātu šos riskus, pieļaujot arī iespēju pārtraukt izmantot šādus bezpilota lidaparātus.

Pagājušajā mēnesī ASV Tirdzniecības ministrija iekļāva valdības ekonomikas "melnajā sarakstā" pasaulē lielāko bezpilota lidaparātu ražotāju Ķīnas uzņēmumu "SZ DJI Technology Co" un vairākus citus Ķīnas uzņēmumus.

2020. gada janvārī ASV Iekšlietu ministrija pārstāja izmantot aptuveni 800 Ķīnā ražotus bezpilota lidaparātus, bet nolēma, ka atļaus tos izmantot ārkārtējās situācijās. Savukārt ASV iekšlietu ministrs Deivids Bernharts pērnā gada oktobrī apturēja jaunu Ķīnas bezpilota lidaparātu iepirkumus.

ASV Iekšzemes drošības ministrija 2019. gada maijā brīdināja ASV uzņēmumus, ka ASV amatpersonām ir nopietnas bažas par visiem tehnoloģiju produktiem, tostarp droniem, kas nogādā amerikāņu datus autoritāras valsts teritorijā, ņemot vērā, ka šādas valstis dod saviem izlūkdienestiem neierobežotu piekļuvi datiem un var citādi tos ļaunprātīgi izmantot.

"SZ DJI Technology Co" pagājušajā mēnesī paziņoja, ka ir vīlusies par ASV Tirdzniecības ministrijas lēmumu, norādot, ka "klienti Amerikā var turpināt iegādāties DJI produktus".

Dalies ar šo ziņu