Ģenerālis Marks Millijs: Krievija militāru uzvaru Ukrainā negūs

Viedoklis
LETA/AFP
ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs
Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

Krievija militāru uzvaru Ukrainā negūs, ceturtdien sacīja ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs.

Krievijas sākotnējie stratēģiskie mērķi, arī Kijivas valdības gāšana, "militāri netiks sasniegti, tie netiks paveikti", norādīja ģenerālis.

"Šajā karā Krievija militāri uzvaru negūs. Tas tā vienkārši nebūs," pēc virtuālās sanāksmes ar vairāku Ukrainu atbalstošo valstu pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Milijs.

Tajā pat laikā Ukrainā ir simti tūkstoši Krievijas karavīru, un tas Kijivas mērķi par visu teritoriju atgūšanu padara mazticamu "tuvākajā laikā", viņš sacīja.

"Tas nozīmē - kaujas turpināsies, tās būs asiņainas, tās būs smagas. Kādā brīdī abas puses vai nu risinās sarunas par noregulējumu, vai tās nonāks pie militāra noslēguma," sacīja Milijs.

ASV vadīja centienus, lai nodrošinātu Ukrainai starptautisko atbalstu, ātri izveidojot koalīciju Kijivas atbalstam, kad Krievija 2022.gada februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, un koordinējot vairāku desmitu valstu palīdzību.

Kopumā Ukrainas atbalstītāji snieguši Kijivai teju 65 miljardu dolāru vērtu palīdzību drošības jomā, pirms ceturtdienas tikšanās sacīja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

Dalies ar šo ziņu