Polija iegādāsies pretkuģu raķetes 2 miljardu ASV dolāru vērtībā

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv/ Defence News
Pretkuģu raķete
Foto: KONGSBERG

Polija ir pasūtījusi "vairākus simtus" pretkuģu raķetes 8 miljardu zlotu jeb 2 miljardu ASV dolāru vērtībā no uzņēmuma “Kongsberg Defence & Aerospace”, ziņo valsts ieroču iepirkumu aģentūra.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks (Mariusz Błaszczak) parakstīja līgumu par divām jaunām jūras spēku raķešu vienībām tai jau piederošajai “Naval Strike Missile” sistēmai. Līgums ļaus Polijas armijai palielināt piekrastes aizsardzības spējas Baltijas jūrā.

Līgums, kas noslēgts ar Norvēģijas uzņēmumu “Kongsberg Defense and Aerospace”, paredz "komandu transportlīdzekļus, raķešu palaišanas iekārtu un vairāku simtu pretkuģu NSM raķešu piegādi", norāda ieroču iepirkumu aģentūra.

Geirs Hoijs (Geir Håøy), “Kongsberg” izpilddirektors, savā paziņojumā atklāja, ka šis darījums ir lielākais līgums uzņēmuma vēsturē.

Piegādes plānots no 2026. līdz 2032. gadam. Līgums arī paredz, ka Polijas aizsardzības uzņēmumi tiks iesaistīti ieroču piegādē sadarbībā ar Norvēģijas uzņēmumu, norāda aģentūra.

Jau ziņots, ka arī Latvijas valdība arī ir apstiprinājusi pretkuģu raķešu sistēmas “Naval Strike Missile” iegādi, kura tiks piegādāta pēc 2025. gada. “Naval Strike Missile” ir elastīga pretkuģu raķešu sistēma, tā spēj ietekmēt kā jūras, tā arī sauszemes mērķus līdz pat 185 kilometru attālumā. Šo raķešu sistēmu lieto tādas NATO dalībvalstis kā ASV, Polija, Vācija, Norvēģija, Rumānija, Lielbritānija, Kanāda un Nīderlande.

Dalies ar šo ziņu