LMT kļūst par partneri diviem liela mēroga Eiropas aizsardzības projektiem

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv/LMT
"LMT" 5G testa vides atklāšana NBS Ādažu militārajā bāzē
Foto: srž. Ēriks Kukutis/ Aizsardzības ministrija

Pateicoties starptautiskajai pieredzei un ekspertīzei 5G inovāciju jomā, kā arī veiksmīgai dalībai starptautiskos Eiropas Savienības (ES) un NATO aizsardzības projektos, Latvijas vadošais mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums LMT kļuvis par partneri divos ES finansētos liela mēroga aizsardzības izpētes un attīstības projektos – 5G COMPAD un FAMOUS2.

FAMOUS2 projektā iesaistītas 10 Eiropas valstis un 5G COMPAD – 11.

Šajos Eiropas aizsardzības inovāciju projektos "LMT" strādā kopā ar tādiem starptautiskajiem partneriem kā "Saab", "Nokia", "Ericsson", "Thales", "Patria", "Arquus", u.c.

Image
"LMT" Ādažu poligonāsadarbībā ar konsorciju “iMUGS” demonstrē 5G lomu īpašos autonomo militāro risinājumu lietošanas gadījumos
Foto: "LMT" Ādažu poligonāsadarbībā ar konsorciju “iMUGS” demonstrē 5G lomu īpašos autonomo militāro risinājumu lietošanas gadījumos/ št.vsrž. Gatis Indrēvics/ Aizsardzības ministrija

FAMOUS2 ir ES aizsardzības projekta FAMOUS otrais posms - sadarbības projekts, kura mērķis ir maksimāli palielināt nākamās paaudzes viedo tehnoloģiju bruņu transporta  savietojamības un standartizācijas spējas. FAMOUS projekta ietvaros LMT komanda ir pētījusi 5G tehnoloģiju potenciālu aizsardzības jomā un 5G savietojamības spējas ar konvencionālajām militāro sakaru sistēmām. FAMOUS2 turpinās FAMOUS ietvaros aizsākto pētniecību, un tā laikā tiks izstrādātas transportlīdzekļu un sistēmu koncepcijas. Projekta otrais posms sāksies ar arhitektūras izstrādi, kam sekos prototipu izveide un testēšana.

Image
"LMT" Ādažu poligonāsadarbībā ar konsorciju “iMUGS” demonstrē 5G lomu īpašos autonomo militāro risinājumu lietošanas gadījumos/ št.vsrž. Gatis Indrēvics/ Aizsardzības ministrija
Foto: "LMT" Ādažu poligonāsadarbībā ar konsorciju “iMUGS” demonstrē 5G lomu īpašos autonomo militāro risinājumu lietošanas gadījumos/ št.vsrž. Gatis Indrēvics/ Aizsardzības ministrija

Otrs starptautiskais projekts – 5G COMPAD jeb 5G Komunikācijas miera uzturēšanai un aizsardzībai ir sadarbības projekts, kura mērķis ir izstrādāt, prototipēt un testēt 5G tehnoloģijās balstītu sakaru sistēmu arhitektūru. Īpaša uzmanība projekta ietvaros būs pievērsta 5G tīkla mobilitātei un izvēršanas iespējām.

“Ģeopolitiskā situācija un karadarbības pieredze Ukrainā pierāda, ka modernās tehnoloģijas un inovācijās balstīti valsts aizsardzības risinājumi ir kritiski svarīgs valsts drošības elements. Latvijas uzņēmumu dalība tādos starptautiska mēroga aizsardzības projektos kā 5G COMPAD un FAMOUS2 ir ne tikai veids, kā demonstrēt mūsu valsts ieinteresētību un gatavību līdzdarboties Eiropas drošības stiprināšanā, bet arī veidot pārliecību, ka Latvija ir uzticams partneris, kas spēj sniegt vērtīgu pienesumu ES un NATO aizsardzības spējām,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Image
Aizsardzības minists Artis Pabriks un "LMT" prezidents Juris Binde
Aizsardzības minists Artis Pabriks un "LMT" prezidents Juris Binde/ srž. Ēriks Kukutis/ AIzsardzības ministrija
“Jau pirms vairākiem gadiem, uzsākot darbu pie 5G ieviešanas, mēs bijām pilnīgi pārliecināti, ka šī jaunā mobilo sakaru paaudze būs ar plašāku pielietojumu, nekā citas jebkad bijušas. Tāpēc ik gadu mērķtiecīgi investējam ne tikai infrastruktūras paplašināšanā un uzlabošanā, bet arī jaunu 5G balstītu risinājumu izstrādē. Mūsu ekspertīzi un radītos risinājumus atzinīgi novērtē starptautiskie partneri, aicinot piedalīties arvien jaunos Eiropas izpētes un attīstības projektos. Esam patiesi gandarīti, ka tādā veidā varam sniegt savu ieguldījumu Latvijas un visas Eiropas drošības uzlabošanā,” dalību projektos komentē LMT prezidents Juris Binde.

Kopumā, izvērtējot iesniegtos priekšlikums, Eiropas Aizsardzības fonds ir pieņēmis lēmumu aizsardzības jomā atbalstīt un finansēt 61 sadarbības projektu. Plānotais ES atbalsts apstiprinātajiem projektiem sasniedz 1,2 miljardus eiro.

Dalies ar šo ziņu