Putina paziņojums par daļēju mobilizāciju militārā apdraudējuma līmeni Latvijā nepaaugstina

Sabiedrība (Papildināts)
Sargs.lv
NATO kaujas gruoa
Foto: Latvijas un NATO kaujas grupas Latvijā esošo valstu karogi Ādažu bāzē. Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija informē, ka, neraugoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu par daļēju mobilizāciju Krievijā, militārā apdraudējuma līmenis Latvijā joprojām ir zems.

“Putins nespēj samierināties ar neveiksmēm paša uzsāktajā Ukrainas okupācijas plānā un kara laukā, tādēļ viņš ir gatavs eskalēt situāciju gan ar konvenciāliem draudiem, gan kodolšantāžu un citiem elementiem. Latvija cieši sadarbojas ar NATO sabiedrotajiem, veicot nepārtrauktu situācijas monitoringu un izvērtējumu,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Sargs.lv" jau rakstīja, ka 21. septembra rītā V. Putins savā televīzijas uzrunā paziņoja, ka no šodienas Krievijā izsludināta daļēja mobilizācija. Tas nozīmē, ka iesaukti tiks Krievijas armijas rezerves karavīri un tie, kuri kādreiz dienējuši un atvaļinājušies.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka visā Latvijā no 5. septembra līdz 9. oktobrim norisinās ikgadējo militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms, un bruņotie spēki ir augstā kaujas gatavībā.

Mācībās “Namejs” piedalās karavīri un zemessargi no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, rezerves karavīri un Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, kā arī NATO sabiedroto valstu karavīri.

“Putina paziņojumu šodien ir jāapspriež arī NATO līderu līmenī. Rietumu sabiedrībai ir jāturpina stingrais kurss, un jādemonstrē vienota nostāja, sniedzot visa veida atbalstu Ukrainai gan ar bruņojumu, gan cita veida palīdzību. Tāpat visai demokrātiskajai pasaulei ir tieši un nepārprotami jāpasaka Krievijai, ka nekādi viltus referendumi okupētajās Ukrainas teritorijās nemainīs mūsu attieksmi pret šo netaisnīgo karu. Es aicinu visu rietumu sabiedrību nepakļauties Krievijas kodolšantāžai,” uzver A. Pabriks.

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vietnē "Twitter" norāda, ka Latvija konsultēsies ar sabiedrotajiem un partneriem par kopīgo rīcību saistībā ar Krievijas uzsākto mobilizāciju. "Nepieciešams apspriest tālāku atbalstu Ukrainai un pārrunāt iespējamos papildus drošības pasākumus reģionā. Militārā apdraudējuma līmenis Latvijai joprojām ir zems," viņš raksta.

Kā ziņots, pirms septiņiem mēnešiem, 24. februārī, Krievija uzsāka plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai. Aizsardzības ministrija nosoda Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, kura mērķis ir daļēji vai pilnībā pārņemt Ukrainas teritoriju, iznīcināt tās suverenitāti un izveidot Krievijai lojālu pārvaldi okupētajās teritorijās. Šī nežēlīgā kara rezultātā ir miruši ne tikai Ukrainas karavīri, bet arī civiliedzīvotāji, tostarp bērni.

Dalies ar šo ziņu