Siguldas novada Lēdurgas pagastā deg Pemmes purvs; dzēst palīdzēs arī NBS helikopters

Sabiedrība (Papildināts)
LETA/Sargs.lv
Image
ugunsgrēks
Foto: Artis Behmanis

Siguldas novada Lēdurgas pagastā šodien izcēlies ugunsgrēks Pemmes purvā un dzēšanas darbos iesaistīs arī armijas un robežsardzes helikopterus, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts meža dienestā (VMD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju, pašlaik degšanas iemesls un platība nav zināma. VMD pārstāvji norādīja, ka ugunsgrēka notikuma vietai ir grūti piekļūt.

VUGD aģentūrai LETA skaidroja, ka VUGD pirmdien plkst. 9.13 saņēma izsaukumu uz Lēdurgas pagastu, kur deg mežs un purvs.

Notikuma vietā strādā VMD, 31 VUGD ugunsdzēsējs, izmantojot deviņas autocisternas, kā arī Inčukalna un Lēdurgas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka ierobežošana turpinās, tajā palīdz arī NBS Gaisa spēku helikopters "Mi-17".

Image
ugunsgrēks
Foto: NBS Gaisa spēki
Foto: NBS Gaisa spēki

Pagaidām nav precīzi zināms, vai uguns ir izplatījusies dabas lieguma "Lielais un Pemmes purvs" teritorijā.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna, dabas liegums "Lielais un Pemmes purvs" ir veidots augstā tipa purvu masīva aizsardzībai. 

Purva klajā daļa, kā arī mežiem klātās pussalas un purva salas ir piemērotas reto plēsīgo putnu ligzdošanai. Purvā ir arī relatīvi daudz atklātu ūdeņu - ezeri un lāmas, kā arī pārmitru un dūkstainu vietu, kas piemērotas purva bridējputnu un ūdensputnu ligzdošanai. Dabas lieguma platība ir 3475 hektāri, informēja Rēna.

Vēl ap plkst. 19.00 turpinājās dzēšanas darbi Pemmes purvā, norādīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš stāstīja, ka dzēšanas darbos iesaistīti lieli resursi gan no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), gan VMD. Tāpat dzēšanas darbiem piesaistīti divi helikopteri un valsts robežsardze.

Degšanas platība aizvien nav zināma, tomēr Jaunķiķis solīja informēt tiklīdz to izdosies apzināt. Iepriekš VMD pārstāvji norādīja, ka ugunsgrēka notikuma vietai ir grūti piekļūt.

Tāpat NBS Gaisa spēku helikopters šodien sniedzis palīdzību arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, transportējot pacientu no Daugavpils slimnīcas uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu.

Dalies ar šo ziņu