Baltijas valstis sniegs atbalstu Ukrainai aizsardzības spēju stiprināšanā, tostarp nosūtot ieročus

Nozares politika
Sargs.lv
stinger
Foto: NBS karavīrs ar raķešu sistēmu "Stinger" mācībās "Baltic Zenith 2020"/Foto: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija

Reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību, Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienotas apņēmībā atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Baltijas valstis turpinās atbalstīt Ukrainu ne tikai diplomātiski un politiski, bet arī stiprinot Ukrainas pašaizsardzības spējas. 

Ņemot vērā Krievijas pastiprināto militāro spiedienu Ukrainā un pie tās robežām, Baltijas valstis ir nolēmušas reaģēt uz Ukrainas vajadzībām un sniegt papildu palīdzību aizsardzības jomā. Šī palīdzība vēl vairāk stiprinās Ukrainas spējas aizsargāt savu teritoriju un iedzīvotājus iespējamas Krievijas agresijas gadījumā.

Image
Stinger
Starptautiskās pretgaisa aizsardzības mācības „Baltic Zenith 2019”./Foto: št. virsseržants Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Stiprinot Ukrainas bruņoto spēku militārās spējas, Latvija un Lietuva nodrošinās pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger" un tām nepieciešamo aprīkojumu. Latvija arī nosūtīs individuālo ekipējumu un sausās pārtikas uzturdevas. Savukārt Igaunija nodrošinās prettanku raķešu sistēmas “Javelin”. 

Igaunija, Latvija un Lietuva un to sabiedrotie sadarbojas, lai operatīvi sniegtu atbalstu Ukrainai aizsardzības stiprināšanā.

Image
Javelin
"Javelin" raķešu sistēma. Foto: Igaunijas Aizsardzības spēki

Baltijas valstis cer, ka Ukrainai nebūs nepieciešams izmantot šo aprīkojumu, un aicina Krievijas Federāciju pārtraukt agresīvo un bezatbildīgo rīcību.

Dalies ar šo ziņu