Latgales plānošanas reģiona izglītības darbiniekus iepazīstinās ar aizsardzības nozares aktualitātēm

Nozares politika
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šodien norisināsies Aizsardzības ministrijas rīkotais tiešsaistes seminārs “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem.         

Semināru “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” atklās aizsardzības ministrs A. Pabriks, iepazīstinot ar Latvijas aizsardzības nozares aktualitātēm un iesaisti Covid-19 izplatības ierobežošanā.

“Katra tikšanās ar Latvijas izglītības iestāžu pārstāvjiem no jauna apliecina to, cik svarīgi ir attīstīt aizsardzības un izglītības nozaru sadarbību, jo tikai kopā mēs varam sekmīgi ieviest visaptverošu valsts aizsardzību. Šī mērķa sasniegšanā būtisks ir valsts aizsardzības mācības priekšmets, kura apguve skolās veicina jauniešu izpratni par drošības jautājumiem un sabiedrības vienotību kopumā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece ar semināra dalībniekiem pārrunās jautājumus, kas saistīti ar skolotāju, vecāku un bērnu sagatavotību krīzes situācijām.

Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas departamenta direktore Ginta Brūmane-Gromula seminārā informēs par starptautiskās un reģionālās ģeopolitikas ietekmi uz Latviju, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Vizulis stāstīs par valsts aizsardzības spējām un sabiedrības iesaisti Latgalē, un Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs sniegs ieskatu valsts aizsardzības mācības ieviešanā Latvijas skolās. 

Aizsardzības ministrija jau vairākus gadus regulāri rīko reģionālos seminārus Latvijas izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem, lai iepazīstinātu ar aizsardzības nozares aktualitātēm.

Šī gada pavasarī Aizsardzības ministrija organizēja seminārus par aizsardzības nozares aktualitātēm Kurzemes un Vidzemes plānošanas reģiona izglītības darbiniekiem. 11. oktobrī šāds seminārs notika Rīgas plānošanas reģiona izglītības darbiniekiem, un 25. oktobrī aizsardzības nozares aktualitātes plānots pārrunāt ar Zemgales plānošanas reģiona izglītības darbiniekiem.

Dalies ar šo ziņu