Konceptuāli atbalsta iespēju starptautisko operāciju karavīriem saņemt rehabilitāciju kopā ar ģimeni

Nozares politika
LETA
Image
Karavīru sagaidīšana pēc starptautiskās operācijas Ādažu bāzē
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, ar kuriem iecerēts nodrošināt iespēju karavīriem un zemessargiem, kuri atgriezušies no starptautiskajām operācijām, saņemt sociālo rehabilitāciju kopā ar viņu ģimenēm - laulāto un nepilngadīgajiem bērniem, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Sociālās rehabilitācijas mērķis ir karavīru vai zemessargu sociālā statusa atgriešana un iekļaušanās sabiedrībā pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas, norādīts likumprojekta anotācijā. Sociālā rehabilitācija ilgst desmit dienas, un karavīru uz to nosūta trīs mēnešu laikā pēc atgriešanās no misijas. Šo desmit dienu laikā karavīram nav iespējas būt kopā ar savu ģimeni.

Grozījumu autori Aizsardzības ministrijā atsaucas uz aptauju, kurā secināts, ka 83% karavīru uzskata, ka sociālā rehabilitācija pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas ir nepieciešama kopā ar ģimenes locekļiem. Pašlaik šāda iespēja tiek nodrošināta Norvēģijā, Igaunijā un Lietuvā, minēts anotācijā.

Kārtību, kādā karavīri un zemessargi kopā ar laulāto un nepilngadīgajiem bērniem saņems sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, noteiks Ministru kabinets, paredz likumprojekts.

Dalies ar šo ziņu