Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu

Nozares politika
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

“Valdības pieņemtais lēmums ir nozīmīgs solis ceļā uz pašmāju militārās pētniecības attīstību. Irbenes radioteleskops Baltijas reģionā ir unikāls objekts, tādēļ ir pareizi, ka mēs rūpējamies par tā saglabāšanu un modernizēšanu. Esmu gandarīts, ka Aizsardzības ministrijas sadarbība ar Latvijas augstskolām paplašinās, sniedzot jaunas iespējas gan studentiem, gan pašmāju militārajai industrijai,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Ar nodomu vēstuli Aizsardzības ministrija pauž atbalstu uz inovācijām virzītai sadarbībai ar Latvijas augstskolām militārās zinātnes jomā, un Ventspils augstskola ir unikāla Latvijā kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes jomās, kas ieņem nozīmīgu lomu militārajā zinātnē.

Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta pārvaldībā esošais “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” radioteleskopu komplekss Irbenē ir valsts nozīmes pētniecības centrs, un tajā esošā zinātnes infrastruktūra ir pamats starptautiska līmeņa pētniecībai un Kosmosa industrijas attīstībai Latvijā.

Dalies ar šo ziņu