Aizsardzības ministrs Alūksnē apmeklēs rezervistu militārās apmācības kursu

NBS
Sargs.lv
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Foto: Aizsardzības ministrs Artis Pabriks/Foto: štvsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Rīt aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Alūksnes novada poligonā “Lāčusils” notiekošo rezervistu militāro apmācību, kurā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apgūst vairāk nekā 100 rezervistu.

Aizsardzības ministrs tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku  Kājnieku skolas vadību un rezervistu militārās pamatapmācības kursa dalībniekiem, kā arī vēros lauka kaujas iemaņu apguvi.

Vizītes laikā A.Pabriks kopā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas Medicīnas daļas personālu arī apmeklēs Alūksnes slimnīcu, lai pārrunātu civilās un militārās medicīnas speciālistu pieredzes apmaiņas un sadarbības iespējas.

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki no 6. līdz 28. augustam Kājnieku skolā Alūksnē organizē šogad otro rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kurā piedalās vairāk nekā 100 rezervistu, kas ir līdz šim lielākais mācību dalībnieku skaits.

Organizējot pieteikšanos šim rezervistu militārās pamatapmācības kursam, Nacionālie bruņotie spēki pirmo reizi izvērsa iesaukšanas centrus Rīgā, Valmierā, Kuldīgā un Preiļos, kas darbojās pēc noteiktā pieteikšanās termiņa – 17. jūlija. Rīgā, Valmierā un Kuldīgā iesaukšanas centri bija atvērti 22. un 23. jūlijā un Preiļos – 22.jūlijā. Iesaukšanas centros rezervistiem bija jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti, tika pārbaudīti personas dati, sodāmība un veselības stāvokļa atbilstība dienestam rezervē noteiktajam.

Trīs nedēļu apmācības kursa laikā Kājnieku skolā Alūksnē rezervisti iegūst militārās pamatiemaņas gan individuālajā, gan kolektīvajā apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā normatīvie akti, ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, topogrāfija, orientēšanās, lauka kaujas iemaņas, paplašinātās pirmās palīdzības sniegšana u.c.

Apmācības tiek īstenotas klātienē klasēs, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti pilda aktīvo dienestu, viņiem ir karavīra statuss un mācību laiks tiek ieskaitīts viņu izdienas stāžā. Rezervistus nodrošina ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu un nepieciešamo inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksā kompensāciju, sākot no 31.50 eiro dienā. Papildus rezervisti saņem karavīra uzturdevu, kas ir 14,00 eiro dienā vai tiek nodrošināti ar ēdināšanu.

Sekmīgi apgūstot militārās pamatapmācības kursu, rezervisti 28. augustā dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē – rezerves karavīra statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīra pienākumus.

Rezerves karavīriem obligātais militāro iemaņu atjaunošanas kurss notiek reizi četros gados. Rezerves karavīru kārtējo militāro mācību starplaikos var iesaukt arī uz pārbaudes mācībām, par ko laicīgi tiek sniegta informācija.

Pieteikties rezervistu apmācībai var gan sievietes, gan vīrieši – Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī, ir bez iepriekšējas sodāmības un ar atbilstošu veselības stāvokli.

Militārajai apmācībai nepieņem rezervistus, kuriem ir kriminālā sodāmība, kā arī tos, kuri ir atvaļināti no valsts dienesta par disciplīnas pārkāpumiem vai ir bijuši PSRS, Latvijas PSR, vai šobrīd ir kādas ārvalsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbinieki, aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji. Apmācībai nevar pieteikties arī rezervisti, kuri pilda dienesta pienākumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Jau ziņots, ka Latvijas pilsoņu lielās intereses dēļ, Nacionālie bruņotie spēki rezervistu militārās pamatapmācības kursu Kājnieku skolā Alūksnē šogad organizēja arī maijā, un tā laikā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apguva 48  rezervisti.

Ar papildu jautājumiem par rezervistu apmācību var vērsties Rezerves personāla uzskaites birojā pa tālruni 67800270 vai e-pastu rezervistsatmil [dot] lv ().

Dalies ar šo ziņu