Aizsardzības un iekšlietu nozares vadība apmeklē žoga izbūvi uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju

NBS
Sargs.lv
Image
robeža
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Šodien, 28. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu un Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu apmeklē Latvijas - Baltkrievijas robežu, lai apskatītu dzeloņstiepļu žoga izbūvi, ko  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri sākuši vakar.

Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinātais dzeloņstiepļu žogs Krāslavas novadā tika nogādāts 24. septembr, savukārt 27. septembrī  Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona karavīri sāka žoga izbūvi Latvijas robežas aizsardzībai.

Jau ziņots, ka no 1. līdz 2. septembrim aizsardzības ministrs A. Pabriks Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālās laikā tikās ar Slovēnijas aizsardzības ministru Mateju Toninu (Matej Tonin), kurš pēc iepazīšanas ar aktuālo situāciju uz Latvijas austrumu robežas un Baltkrievijas izvērsto hibrīdoperāciju, izteica piedāvājumu no Slovēnijas Aizsardzības ministrijas dāvinājumā nodot piecus kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu Latvijas robežas aizsardzībai. 

   

Image
Slovēnijas aizsardzības ministrs
Slovēnijas aizsardzības ministrs Matejs Tonins. Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija
Slovēnijas aizsardzības ministrs Matejs Tonins. Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas un Slovēnijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991. gada 30. septembrī.

Latvijas un Slovēnijas sadarbības pamatu aizsardzības jomā veido “Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Slovēnijas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā”, kas tika parakstīta 2002. gada 17. aprīlī.

Dalies ar šo ziņu