Aicinām pieteikties trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam Ādažos

Militārās mācības
Sargs.lv
VAD karavīri dod zvērestu
Foto: Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz 1. decembrim pieteikties 2024. gada valsts aizsardzības dienesta jūlija iesaukumam.

2024. gada jūlija iesaukums 11 mēnešu garumā tiks īstenots Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādē, militārajā bāzē “Ādaži”, kurā šobrīd joprojām dien pirmā valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīri.

“Jaunieti, šī ir lieliska un neatsverama iespēja. Izmanto to! Savu lēmumu nenožēloju. Lai gan dienestā esmu kopš 1. jūlija, esmu ieguvis zināšanas, kas noderēs visu manu atlikušo dzīvi”, uzsver valsts aizsardzības dienesta karavīrs Mārtiņš. Viņa kolēģis Aksels no Artilērijas diviziona, kurš šobrīd apgūst haubices vadīšanu, stāsta: “Pirms dienesta biju tusētājs un interesēja automašīnas. Nebiju iedomājies, ka dienests ir tik interesants. Ir ļoti intensīvi, bet ļoti aizraujoši. Pārmaiņas sevī esmu pamanījis gan es pats, gan mani draugi un tuvinieki. Militārajā bāzē “Ādaži” ir moderna infrastruktūra - kazarmas, sporta komplekss, ēdnīca. Starptautiska vide.”

Latvijas pilsoņi tiek aicināti pieteikties brīvprātīgi līdz 2023. gada 1. decembrim vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv sadaļā valsts aizsardzības dienests.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Piesakoties dienestam brīvprātīgi, dienesta pienākumu izpildes kompensācija būs 600 euro mēnesī (valsts aizsardzības dienesta karavīriem, kas nebūs pietiekušies brīvprātīgi – 300 euro mēnesī). Savukārt dienestu pabeidzot, tiks izmaksāta papildus kompensācija 1100 euro apmērā. Ja karavīram ir bērns vai vairāki bērni, bērna uzturēšanai piešķirs pabalstu 200 euro apmērā par bērnu.

Pilsoņiem, kas brīvprātīgi pieteikušies un pabeiguši valsts aizsardzības dienestu, Ministru kabineta noteiktos studiju virzienos un kārtībā tiks finansētas studijas bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības (koledžu) studiju programmās.

Foto un video materiāli par valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma aktivitātēm pieejama Facebook lapā @MehanizetaBrigade, Twitter kontā @MehanizetaBde, Instagram profilā @mehanizeta_brigade, TikTok platformā @mehanizeta_brigade un Youtube profilā @MehanizetaBrigade.

Dalies ar šo ziņu