Zemessardzes 1. Rīgas brigāde piedalās militārajās mācībās “Namejs 2021”

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
Zemessargi mācībās "Namejs"
Foto: vsrž. Gerda Grantiņa

No 6. līdz 12. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Bauskas un Ropažu novados - notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

No pirmdienas, 6. septembra, sāksies militāro mācību aktīvā fāze, kas norisināsies ārpus militāriem objektiem, lai mācību uzdevumu iespējami pietuvinātu reālajai situācijai. Mācību ietvaros Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī veiks citus mācību uzdevumus. Svētdien, 12. septembrī, paredzēts noslēgums Zemessardzes 1. Rīgas brigādes militāro mācību aktīvajai fāzei “Namejs 2021” ietvaros.

“Pagājušajā gadā mēs pārliecinājāmies par Zemessardzes 1. Rīgas brigādes gatavību pildīt valsts aizsardzības uzdevumus galvaspilsētas ielās konvencionālā apdraudējuma scenārijā. Šī gada mācības hibrīdapdraudējuma scenārijā sakrīt ar nedrošu laiku pasaulē un Latvijā. Tas ir atgādinājums, ka mums ir nepārtraukti jāuztur un jāpilnveido savas militārās spējas un savstarpējā sadarbība, vienmēr jābūt modriem un gataviem aizsargāt Latviju,” uzsver .
Pulkvedis Kaspars Pudāns
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris
Pulkvedis Kaspars Pudāns

Pēc 1. Rīgas brigādes mācību aktīvās fāzes tiks sniegts brigādes atbalsts Zemessardzes 2. Vidzemes un 3. Latgales brigādei, kā arī veiktas citas mācību aktivitātes, kas nav saistītas ar aktīvu mācību izspēli apdzīvotās vietās.

Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021” visā Latvijā norit no 30. augusta līdz 3. oktobrim. Tās tiek apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”. Mācības norisit divās fāzēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tiek trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Image
Zemessargi mācībās "Namejs"
Foto: vsrž. Gerda Grantiņa
Foto: Zemessardzes 1. Rīgas brigādes zemessargi mācībās "Namejs"/vsrž.Gerda Grantiņa

Mācībās ir plānota sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Aicinām izturēties ar izpratni pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās apdzīvotās vietās un ap tām.

Image
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes zemessargi mācībās "Namejs"
Foto: vsrž. Gerda Grantiņa
Foto: Zemessardzes 1. Rīgas brigādes zemessargi mācībās "Namejs"/vsrž. Gerda Grantiņa

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde atgādina, ka saskaņā ar likumu, darba devēju pienākums ir izmaksāt atlīdzību, ja darbinieks ne ilgāk kā piecas darba dienas pēc kārtas kalendāra gada laikā neveic darbu sakarā ar zemessargu kolektīvo apmācību, piemēram, piedaloties militārajās mācībās “Namejs 2021”. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nacionālie bruņotie spēki darba devējam kompensē darbiniekam izmaksāto atlīdzību. Aicinām darba devējus rast iespējas uz mācību “Namejs 2021” laiku atbrīvot zemessargus no darba (amata) pienākumu pildīšanas vai mācībām (studijām).

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes aktivitātēm var sekot līdzi Facebook lapā @RigasBrigadesZemessargi.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Dalies ar šo ziņu