Latvijas Gaisa spēku karavīri ASV piedalās militārajās mācībās “Emerald Warrior”

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
Gaisa spēki
Foto: vrsrž. Gatis Indrēvics

No 19. līdz 30. janvārim, Mičiganā, ASV Latvijas Gaisa spēku karavīri piedalās Mičiganas Nacionālās gvardes organizētajās militārajās mācības “Emerald Warrior”. Lai arī kopīgas mācības tiek organizētas regulāri, katrās no tām tiek trenētas dažādas spējas, portālam “Sargs.lv” norāda Gaisa spēku komandiera pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants Viesturs Masulis.

Šo mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot lidlauka dienestu gatavību, lai nodrošinātu aviācijas vienību uzdevumu izpildi, tostarp aukstos laikapstākļos, kā arī uzlabot savstarpējo sadarbību. Gaisa spēku karavīri mācību laikā trenēsies kopā ar sabiedroto lidlauka operāciju vadības, gaisa kuģu virszemes apkalpošanas un gaisa satiksmes vadības jomas speciālistiem.

Kā norāda Gaisa spēku komandiera pienākumu izpildītājs pulkvežleitnants V. Masulis, ikvienas mācības karavīriem ir vērtīgas, uzlabo viņu personīgās un līdz ar to arī bruņoto spēku kopējās spējas.

“Tās mums turpmāk palīdzēs arī uzņemošās valsts atbalsta sniegšanā un spēju stiprināšanā. [..] Starptautiskās mācībās karavīri redz, kā intensīvu operāciju laikā trenējas citās valstīs. Tiklīdz ir intensitāte, uzdevumi ir sarežģītāki. Tā karavīriem ir neatsverama pieredze tieši kompleksu operāciju nodrošināšanā.”
Gaisa spēki, Viesturs Masulis
Gaisa spēku komandiera pienākumu izpildītājs
pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Šā gada aprīlī apritēs 27 gadi, kopš Latvija un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījušās partnerattiecību programmā. Pirmie programmas mērķi bija palīdzēt Latvijai pēc neatkarības atgūšanas attīstīt Nacionālos bruņotos spēkus, īpaši Zemessardzi. Partnerība ar Mičiganu un kopīgās militārās mācības bija viens no faktoriem, kas pozitīvi ietekmēja Latvijas iestāšanos NATO 2004. gadā.

Arī Mičiganas Nacionālā gvarde regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā – tai skaitā vērienīgajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba Bulta”, savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”, ASV.

Dalies ar šo ziņu