Šogad plānots atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm Rīgā

Latvijā
LETA
Bumbu patvertne Ukrainā
Foto: EPA/Scanpix

Šogad plānots atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm Rīgā, apsekot skolas un vērtēt pazemes tuneļus, trešdien preses konferencē informēja Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes priekšnieks Gints Reinsons.

Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības plāna ietvaros šogad iecerēts atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm, kā arī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) sadarbojoties ar Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes speciālistiem, apsekot skolu pagrabus, vērtēt un marķēt pazemes tuneļus, norādīja Reinsons.

VUGD priekšnieka vietnieks Ivars Nakurts uzsvēra, ka bumbu patvertnes, kurām paredzēts atjaunot darbību, ir būves, kuras uzceltas speciāli kā patvertnes - ēkas, infrastruktūra, kas ir noturīga pret sprādzieniem, taču pagrabstāvi kalpos tikai kā īslaicīga patveršanās vieta, lai pasargātu sevi no apšaudes, šķembām, kas radušās sprādzienu rezultātā.

Kā vēstīts, šodien Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības plāns tiks skatīts Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā un tiks virzīts apstiprināšanai domes sēdē.

Rīgas Civilās aizsardzības plāns ir nozīmīgs visas valsts līmenī, jo dod orientieri arī citām pašvaldībām. Tas izstrādāts sadarbībā ar plašu ekspertu loku, tostarp piesaistot Nacionālos Bruņotos spēkus (NBS) un VUGD. Būtisks plāna papildinājums ir rīcība militāra apdraudējuma gadījumā, kas iedzīvotājiem dos svarīgu informāciju, kā ievērojami uzlabot savu drošību ārkārtas situācijās.

Dalies ar šo ziņu