Zemessardzes orķestris sagatavojis video sveicienu “Tiksimies pie ugunskura”

Humoristiskā veidā video attēlota gatavošanās Jāņu vakaram – ēst gatavošana, tīrīšana, Jāņu zāļu lasīšana, braukšana mežā pēc meijām, kā arī svētku vakars pie ugunskura. Skaņu celiņā apvienotas gan dabas, gan sadzīves skaņas, kas ietērptas vienotā ritma pulsācijā. Tam pievienotas dažādas Jāņu melodijas vai to motīvi. Ieraksta producente un skaņu celiņa autore Inga Meijere atklāj: “Sākumā meklēju skaņas dabā un sadzīvē, kas saistās ar Jāņu svinēšanu īstenā lauku viensētā. Pēc tam ar Zemessardzes orķestra kolēģiem – scenārija autoru Georgu Jāni Kļaviņu un video mākslinieku Ansi Kluci izveidojām mazu video stāstu.”

Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis aicina atgriezties pie tradīcijām, ko latvieši gadu simteņiem ir piekopuši, un uzsver: “Jāņi latviešiem jau izsenis ir bijis laiks, kurā attīrīties, uzlādēties un smelties spēku. Tas ir laiks, kad saplūst ar dabu un svinēt vasaras pilnbriedu.”

Videoklipa producente ir Inga Meijere, scenārija autoris un režisors - Georgs Jānis Kļaviņš, skaņu noformētāja un komponiste - Inga Meijere, skaņu režisors - Andis Karelis, video mākslinieks - Ansis Klucis, montāžas režisore Inga Meijere, bet video operatori - Ansis Klucis un Georgs Jānis Kļaviņš

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri.

Dalies ar šo ziņu