CNN: Krievijas pusē Ukrainā karo līdz 15 000 Nepālas pilsoņu

Konfliktu zonas
LETA/MEDUZA
Krievijas armijas propaganda
Foto: AFP/Scanpix

Krievijas Aizsardzības ministrija savervējusi līdz 15 000 Nepālas pilsoņu, lai tie cīnītos karā pret Ukrainu, ziņo televīzijas kanāls CNN.

CNN atsaucas uz vairākiem avotiem, tai skaitā bijušo Nepālas ārlietu ministri Bimalu Rai Paudjalu, kura izteikusies, ka Krievijas pusē Ukrainā karo 14 000 līdz 15 000 Nepālas pilsoņu.

Kā vēsta CNN, Nepālas pilsoņi, kuri vēlas pievienoties Krievijas armijai, ierodas valstī ar tūristu vīzām, un Krievijas valdība viņiem piedāvā 2000 dolāru lielu mēnešalgu, kā arī iespēju saņemt Krievijas pilsonību paātrinātā kārtībā.

Nepālas varasiestādes oficiāli paziņojušas, ka Krievijas pusē cīnās aptuveni 200 pilsoņu, no kuriem vismaz 13 ir gājuši bojā frontē. Tajā pašā laikā tiek ziņots, ka aptuveni 100 cilvēki ir pazuduši bez vēsts un vēl četri atrodas Ukrainas gūstā.

Tīmekļa izdevums "Mediazona" salīdzinājis CNN ziņoto ar Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes datiem, un secinājis, ka Krievijā no Nepālas iebraukušo tūristu skaits ir strauji pieaudzis, taču ne tik ļoti, kā apgalvo CNN avoti.

Saskaņā ar Robežsardzes datiem 2022. gadā Krievijā iebrauca 72 tūristi no Nepālas, bet 2023. gadā - 1039 tūristi. Lielākā daļa no viņiem ieradās 2023. gada ceturtajā ceturksnī.

Dalies ar šo ziņu