ANO Drošības padome nespēj vienoties par rezolūciju par Izraēlas un "Hamās" karu

Konfliktu zonas
LETA/AP
ANO Drošības padome
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

ANO Drošības padome pirmdien atkal nespēja vienoties par rezolūciju par Izraēlas un palestīniešu grupējuma "Hamās" karu, kas ilgst jau mēnesi.

Neraugoties uz vairāk nekā divas stundas ilgām diskusijām aiz slēgtām durvīm, domstarpības saglabājās. ASV aicināja uz "humāno pauzi", savukārt daudzi citi padomes locekļi pieprasīja "humāno pamieru", lai Gazas joslai piegādātu ārkārtīgi nepieciešamo palīdzību un novērstu vēl lielākus civiliedzīvotāju upurus.

"Mēs runājām par humānajām pauzēm, un mēs esam ieinteresēti turpināt runāt par šo jautājumu," pēc sanāksmes žurnālistiem sacīja ASV vēstnieka vietnieks Roberts Vuds. "Taču padomē ir domstarpības par to, vai tas ir pieņemami," viņš piebilda.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien žurnālistiem sacīja, ka vēlas, lai Gazas joslā nekavējoties tiktu ieviests pamiers un apturēta eskalācija, kas jau vērojama Rietumkrastā, Libānā, Sīrijā, Irākā un Jemenā.

Gutērrešs sacīja, ka nepārprotami tiek pārkāptas starptautiskās humānās tiesības, kas prasa aizsargāt civiliedzīvotājus un viņu dzīvībai būtisko infrastruktūru, un uzsvēra, ka "neviena bruņotā konfliktā iesaistītā puse nav pāri" šiem likumiem. Viņš aicināja nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot ķīlniekus, kurus "Hamās" sagrāba 7.oktobrī uzbrukumā Izraēlai un aizveda uz Gazas joslu.

ANO Drošības padomes sanāksmi sasauca Ķīna, kas šomēnes ir ANO Drošības padomes prezidējošā valsts, un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). AAE vēstniece Lana Nuseibeha sacīja, ka visi 15 padomes locekļi "ir pilnībā iesaistījušies" un turpināsies centieni izlīdzināt domstarpības un panākt vienošanos par rezolūciju.

Dalies ar šo ziņu