Daļa Krievijas deportēto ukraiņu bērnu nogādāti Baltkrievijā

Konfliktu zonas
LETA/UNIAN
Pamests bērnudārzs Hersonas apgabalā
Foto: AP/Scanpix

Daļa Krievijas no okupētajām Ukrainas teritorijām deportēto bērnu nogādāta Baltkrievijā, un tas noticis ar Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko atbalstu, vēsta tīmekļa izdevums "Euractiv", atsaucoties uz Baltkrievijas opozīcijas Nacionālās Krīzes likvidēšanas pārvaldes ziņojumu.

2150 ukraiņu bērni, arī sešus līdz 15 gadus veci bāreņi, nogādāti tā dēvētajās atpūtas nometnēs un sanatorijās Baltkrievijas teritorijā, teikts ziņojumā.

Ukraiņu bērni Baltkrievijā nogādāti Gomeļas apgabala sanatorijā "Zolotije peski" un Minskas apgabala sanatorijā "Ostrošickij gorodok" un nometnē "Dubrava".

Bērnu nogādāšana Baltkrievijā bija nelikumīga, un ar to pārkāpta Ženēvas konvencija un Starptautiskās Krimināltiesas statūti, teikts ziņojumā.

Pirmā aptuveni 350 bērnu grupa ieradusies no okupētā Doneckas apgabala 5. un 6.septembrī, otrā un trešā grupas - septembra beigās un oktobra vidū. Bērnu deportēšana notikusi arī šā gada aprīlī un maijā.

Bērni vispirms nogādāti no okupētajām teritorijām Krievijā ar autobusiem, bet tad ar vilcieniem Baltkrievijā.

"Lukašenko devis rīkojumu par bāreņu nogādāšanu Baltkrievijā un sekmējis viņu atbraukšanu ar finansiālo un organizatorisko atbalstu," teikts ziņojumā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka noskaidroti 19 500 no Ukrainas deportēto bērnu vārdi, bet to reālais skaits var būt lielāks, jo vismaz 200 000 bērnu bija teritorijās, ko okupējusi Krievija.

Dalies ar šo ziņu