Turpinot ciest asiņainus dzīvā spēka zaudējumus Ukrainā, agresorvalsts Krievijas vervētāji ķērušies pie dzīvā spēka meklējumiem sieviešu cietumos, ziņo “The Moscow Times”.
Krievija ir ķērusies pie ieslodzīto vervēšanas no sieviešu cietumiem dienēt Krievijas armijā, cenšoties kompensēt augošos zaudējumus Ukrainā, ziņo gan Ukrainas amatpersonas, gan neatkarīgā Krievijas cietumu uzraudzības iestāde.
Par šo faktu ziņo gan Ukrainas Aizsardzības ministrija, gan Krievijas nevalstiskās organizācijas, kuras aizstāv ieslodzīto tiesības.
Ieslodzīto tiesību aizsardzības organizācijas “Rusj sidjaščaja” [“Krievija aiz restēm” red.] līdzdibinātāja Olga Romanova neatkarīgajam ziņu izdevumam “iStories” apstiprināja Ukrainas Aizsardzības ministrijas apgalvojumus, norādot, ka Krievija, visticamāk, ir izmantojusi ieslodzītās sievietes karadarbībā pret Ukrainu vismaz kopš pagājušā gada beigām.
Saskaņā ar cilvēktiesību aizstāves teikto, Krievija ieslodzītās uz kara zonu Ukrainā nosūtījusi no Krievijas Dienvidos izvietotajām soda izciešanas kolonijām. Tiek uzskatīts, ka uz karu Ukrainā nosūtītas100 ieslodzītās sievietes. Tiesa, joprojām nav skaidrs, vai vervēšana tika veikta brīvprātīgi, vai arī ieslodzītās uz šo soli piespieduši krievu militāristi.
Februārī Ukrainas militārpersonas paziņoja, ka Krievija ir savervējusi 50 ieslodzītās sievietes no soda kolonijas Krievijas okupētajā Sņižnes pilsētā Ukrainas Doņeckas apgabalā. “Jauniesauktās” tika nosūtīti uz "apmācībām" Krievijā, bet pēc tam tika atgrieztas Ukrainā jau ar ieročiem rokās Krievijas karaspēka rindās.
"The Moscow Times" precīzi neatklāj, kāda organizācija vai kura persona tieši vervējusi karam Ukrainā ieslodzītās sievietes. Iepriekš ieslodzītos, jo īpaši ieslodzītos, kas izcieš sodu par īpaši smagiem noziegumiem, Krievijas cietumos aktīvi vervēja algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs, Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam pietuvinātais oligarhs Jevgeņijs Prigožins, kurš iepriekš pats izcietis aptuveni 10 gadu ilgu cietumsodu.