ISW: Krievija varējusi iegādāties dronu komponentus Rietumu sankciju neefektivitātes dēļ

Konfliktu zonas
LETA/UNIAN
Irānā ražotais Krievijas kaujas drons virs Ukrainas
Foto: AFP/Scanpix

Irānai un Krievijai noteikto Rietumu sankciju neefektivitāte novedusi pie tā, ka Kremlis spējis iegādāties ASV ražotus komponentus droniem "Shahed-131", "Shahed 136" un "Mohajer-6", norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

Maskava un Teherāna strādā pie plāniem, lai Krievijas teritorijā tiktu uzbūvēta Irānas dronu ražošanas rūpnīca. Tāda jau ir atklāta Tadžikistānā.

Kremlis var izmantot savas plašās saiknes ar Tadžikistānu Kolektīvās drošības līguma organizācijas un Eirāzijas Ekonomiskās savienības ietvaros, lai "atmazgātu" komponenšu piegādes un iegādātos tur ražotos dronus karam pret Ukrainu, apejot starptautiskās sankcijas, konstatējuši ISW analītiķi.

82% Irānas dronu "Shahed-131", "Shahed 136" un "Mohajer-6", kas notriekti Ukrainā, ir ASV ražotas mikroshēmas, pusvadītāji un citi komponenti, konstatējusi britu pētnieciskā organizācija "Conflict Armament Research" (CAR).

Turklāt vairums Rietumu uzņēmumu, kuru ražotie komponenti atrasti Irānas dronos, kopš kara sākuma nolieguši, ka notiktu tiešas komponentu piegādes Krievijai, Baltkrievijai vai Irānai.

Irāna un Krievija turpina slepenas sarunas par dronu "Shahed-131/136" kopīgu ražošanu, vēstīja laikraksts "Wall Street Journal". Maskava šos dronus aktīvi  izmanto karā pret Ukrainu.

Dalies ar šo ziņu