Žurnāls: Bučas slaktiņš bija Krievijas plāna daļa

Konfliktu zonas
LETA/UNIAN
Krievu okupantu nogalinātie civiliedzīvotāji un brīvprātīgie
Foto: AFP/Scanpix

Iedzīvotāju masu slepkavošana Krievijas karaspēka okupētajā Kijivas apgabala Bučā bija daļa no Krievijas karaspēka nežēlīgā plāna, vēsta žurnāls "Spiegel", atsaucoties uz Vācijas ārējo izlūkdienestu, kam izdevies pārtvert Krievijas karavīru sarunas.

Vācijas Federālais izlūkdienests (BND) pārtvēris Krievijas karaspēka radioziņojumu par mierīgo iedzīvotāju slepkavošanu Bučā.

Kaut arī Krievijas puse noliedz vairāku simtu mierīgo iedzīvotāju nogalināšanu Bučā, apsūdzības dēvējot par provokāciju, meliem un iestudējumu, BND dati pilnībā atspēko šo Krievijas versiju.

Vācijas izlūkdienests pārtvēris radioziņojumu, kurā viens Krievijas karavīrs ziņo otram, ka tikko nogalinājis Bučas mierīgo iedzīvotāju, kas braucis ar velosipēdu. Pēc visa spriežot, runa ir par ukraini, kura fotogrāfija aplidojusi visu pasauli.

Pārtvertajā radioziņojumā pavēlniecība dod karavīriem rīkojumu gūstekņus vispirms nopratināt, bet pēc tam nogalināt.

Izlūkdienests norāda, ka galveno lomu zvērībās spēlējuši Krievijas algotņi, arī grupējuma "Vagner" kaujinieki.

Atbilstoši vietējo iedzīvotāju liecībām, vispirms pilsētā ienākuši gados jauni krievu karavīri. Pēc tam viņus nomainījuši citi spēki, arī čečeni.

Tad situācija kļuvusi sliktāka, jo Krievijas karavīri sākuši slepkavot vietējos iedzīvotājus bez kāda iemesla.

BND ieraksti liecina, ka tie nav bijuši atsevišķi gadījumi, nedz dažu karavīru, kas kļuvuši nekontrolējami, darbības.

Karavīri runājuši par zvērībām kā par savu ikdienas dzīvi.

Tas liecina, ka mierīgo iedzīvotāju slepkavības kļuvušas par Krievijas karavīru parasto darbību daļu un, iespējams, tā ir arī daļa no konkrētas stratēģijas, lai mierīgo iedzīvotāju vidū sētu bailes un teroru un apslāpētu pretošanos, norāda "Spiegel".

Dalies ar šo ziņu