Ukraina aicina ANO Drošības padomi apturēt karu

Konfliktu zonas
LETA/AFP
Ukrainas armijas karavīri pozē fotogrāfijai, atzīmējot Vienotības dienu Odesā
Foto: Ukrainas armijas karavīri, atzīmējot Vienotības dienu Odesā/Foto: AP/Scanpix

Ukrainas vēstnieks ANO Serhijs Kisļica aicinājis Drošības padomi darīt visu, lai apturētu karu pret viņa valsti.

"Šo organizāciju uzdevums ir apturēt karu," uzrunājot Drošības padomes sēdi, uzsvēra Kisļica.

Vēršoties pie Krievijas vēstnieka ANO Vasīlija Ņebenzjas, Kisļica mudināja: "Zvaniet Putinam, zvaniet Lavrovam, lai apturētu šo agresiju".

Krievija šobrīd rotācijas kārtībā pilda ANO Drošības padomes prezidējošās valsts pienākumus.

"Atsakies no priekšsēdētāja pienākumiem," uzrunājot Krievijas pārstāvi, sacīja Ukrainas diplomāts. "Nav tādas šķīstītavas kara noziedzniekiem. Viņi iet pa taisno uz elli, vēstniek."

Nokaitētās vārdu apmaiņas gaitā Ņebenzja taisnojās, ka Krievija veic tikai "īpašu militāru operāciju".

"To nesauc par karu," viņš sacīja Ukrainas kolēģim.

Vēlāk Ņebenzja piebilda: "Es noslēgumā gribu teikt, ka mēs neesam agresīvi pret Ukrainas tautu, bet pret huntu, kas ir pie varas Kijevā."

Krievijas vēstnieka apgalvojumi, ka Krievijas iebrukums Ukrainā nav karš, ir vājprāts, jau pēc sēdes sacīja Kisļica.

"Jūs gribat, lai es preparēju tādas personas trako, vājprātīgo semantiku, kura prezidents pasludina karu, un viņš spēlējas ar vārdiem," atbildot uz žurnālista jautājumu, sacīja vēstnieks. "Un jūs lūdzat mani interpretēt. Tas ir vājprāts."

Ceturtdienas rītā pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma, ka tiek sākts uzbrukums Ukrainai, notikuši sprādzieni Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, vairākās pilsētās līdzās Donbasa frontes līnijai un jūru krastos.

Ukraina slēgusi gaisa telpu civilajām lidmašīnām, un ārlietu ministrs Dmitro Kuleba apliecināja, ka pret Ukrainu izvērsts "vispārējs uzbrukums".

Notiek "Krievijas militāra uzbrukuma operācija, lai iznīcinātu Ukrainas valsti", teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Mūsu aizstāvji ir gatavi atvairīt valsti agresoru un darīs visu, kas ir viņu spēkos, lai aizsargātu Ukrainas zemi," teikts paziņojumā, mudinot Rietumus nekavējoties noteikt jaunas sankcijas Krievijai.

Dalies ar šo ziņu