Krievijas Federācijas militāri tehniskā reakcija uz ASV un NATO atteikšanos apsvērt Krievijas izvirzītos priekšlikumus drošības jomā var būt daudzveidīga, un tam tikšot piesaistīti arī vairāki militārie eksperti. Tā Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicies intervijā vienā no Krievijas TV kanāliem.
“Krievijas atbilde var būt ļoti daudzveidīga. Tas būs atkarīgs no tiem priekšlikumiem, ko mūsu militārie eksperti man izteiks,” norādīja Putins, atbildot uz jautājumu, kāda tieši varētu būt Krievijas militāri-tehniskā atbilde, ja ASV un NATO “nesadzirdēs Krieviju arī šoreiz”.
Vienlaikus viņš apgalvoja, ka Krievija šajās sarunās centīsies panākt juridiski saistošu rezultātu, nevis centīsies no tā izvairīties.
Jau ziņots, ka Krievija izteikusi priekšlikumus par garantijām, lai nodrošinātu savu drošību. Tie ir divi dokumenti – nolīgums starp Krievijas Federāciju un Amerikas Savienotajām Valstīm par drošības garantijām un nolīgums par drošības pasākumiem starp Krieviju un NATO.
Vladimirs Putins sacīja, ka pasludināt Krieviju par “sarkano līniju” drošības sfērā nozīmē, ka Maskava ir “iestrēgusi” pie šīm līnijām un tai nav, kur atkāpties.
“Es gribu, lai visi saprastu - [..] Viņi mūs nogrūda līdz tādam līmenim, atvainojiet par sliktajām manierēm, ka mums nav citur, kur iet", sacīja Putins.
Viņš arī informē, ka Krievija vēlas izvairīties no konflikta ar Ukrainu un Rietumiem, taču, lai tas notiktu, nepieciešama “tūlītēja” ASV un abiedroto reakcija uz Krievijas izteiktajām prasībām pēc drošības garantijām.
Ukraina joprojām ir Austrumeiropas spriedzes centrā pēc tam, kad ASV un Kijeva apsūdzēja Krieviju jauna uzbrukuma plānošanā un izvēršanā tās dienvidu kaimiņam, apgalvo Maskava.
“Šī nav mūsu izvēle, mēs to negribam,” žurnālistiem sacīja Putins.