Tadžikistāna veic bruņoto spēku gatavības pārbaudi

Konfliktu zonas
LETA/AFP
Image
Tadžikistānas armijas tanks T-72
Foto: Olga Balashova/TASS/Scanpix

Talibiem arvien vairāk nostiprinot savas pozīcijas kaimiņos esošajā Afganistāna, Tadžikistāna ceturtdien veica savas armijas kaujas gatavības pārbaudi.

Plkst.2.00 visos Tadžikistānas drošības spēkos, kuru skaitliskais kopskaits sasniedz 230 000 vīru, pamatojoties uz prezidenta Emomali Rahmona pavēli, tika izsludināts trauksmes stāvoklis.

Tie ir vērienīgākie šāda veida manevri visā Tadžikistānas valsts pastāvēšanas vēsturē.

Mācību ietvaros tiek pārbaudītas visu Tadžikistānas armijā esošo ieroču šķiru, tostarp aviācijas un artilērijas, kaujasspēja.

Sākoties ārvalstu militārā kontingenta galīgajai izvešanai no Afganistānas, talibu nemiernieki izvērsuši plaša mēroga uzbrukuma operācijas, sagrābjot savā kontrolē plašas teritorijas, tostarp arī Tadžikistānas pierobežā.

Jau iepriekš uz robežas ar Afganistānu esošo vienību pastiprināšanai nosūtīti 20 000 karavīru.

Manevri noslēdzās ar parādi, ko pieņēma Rahmons, kurš paziņoja, ka tadžiki ir "gatavi aizsargāt mieru un stabilitāti" reģionā.

"Situācija mūsu kaimiņvalstī - Afganistānas Islāma Republikā -, īpaši tās ziemeļu reģionos, kas robežojas ar mūsu valsti, saglabājas galēji sarežģīta un neskaidra," norādīja prezidents. "Tā kļūst arvien sarežģītāka dienu no dienas un pat stundu no stundas."

Kā ziņots, nedēļas sākumā Krievija paziņoja par plāniem tuvākajā laikā Afganistānas pierobežo rīkot militāros manevrus kopā ar Uzbekistānu un Tadžikistānu.

Dalies ar šo ziņu