Separātistu spēki jau pirmajā dienā pārkāpj pamieru Ukrainā

Konfliktu zonas
Sargs.lv/Unian
Image
Ukraina
Foto: AFP/Scanpix

Jau pirmajā diennaktī separātistu spēki Ukrainā divreiz atklājuši uguni pa Ukrainas spēku pozīcijām, pārkāpjot vienošanos par uguns pārtraukšanu. Ukrainas karavīri apšaudēs nav cietuši, un uz tām nav atbildējuši, taču Ukrainas ģenerālštābs brīdinājis, ka Ukrainas spēki patur tiesības atbildēt ar pretuguni, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra “Unian”.

Ukrainas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Volodimirs Kravčenko informē, ka pirmā apšaude konstatēta jau 27. jūlijā laikā starp 00.20 un 00:45 pēc Kijevas laika, kad separātisti apšaudīja Ukrainas 36. atsevišķās jūras kājnieku brigādes pozīcijas, izmantojot strēlnieku ieročus, prettanku granātmetējus un smagos ložmetējus. Pulksten 09.00 no rīta separātisti trīsreiz atklājuši uguni no prettanku granātmetējiem pa 79. atsevišķās gaisa desanta brigādes pozīcijām. Ukrainas spēki uz apšaudēm nav atbildējuši.

V. Kravčenko uzsver: “Jautājumā par iespēju atklāt pretuguni es uzsveru: neviens nevar aizliegt mūsu karavīriem aizstāvēt sevi un savus ieroču brāļus gadījumā, ja pret tiem tiek vērsta atklāta agresija.”

Ukrainas Bruņoto spēku komandieris atzīmēja, ka šādu iespēju garantē starptautiskie likumi un galvenais Ukrainas spēku uzdevums ir saglabāt karavīru un civilpersonu dzīvības. Par to lemt ir vienību komandieru uzdevums – šādu rīcību pieļauj arī noslēgtā trīspusējā vienošanās.

V. Kravčenko norādīja, ka Ukrainas bruņotajos spēkos valda “veselīga atmosfēra” un  viņam nav šaubu par to, ka Ukrainas karavīri izpildīs pavēles, apzinoties nozīmi, kāda ir panāktajām politiskajām sarunām.

Ukrainas puse ir piesaistījusi atsevišķus Ukrainas spēku novērotājus, kuriem ir ANO miera uzturēšanas operāciju pieredze, kuru uzdevums ir stiprināt uguns pārtraukšanu, ļaujot frontes vienībām koncentrēties uz savu tiešo pienākumu izpildi.

Jau vēstīts, ka 22. jūlijā trīspusējā (Ukrainas, Krievijas un EDSO) sarunu grupa Minskā vienojās par uguns pārtraukšanu no 27. jūlija plkst. 00.01., nosakot, ka aizliegtas uzbrukuma un izlūkošanas operācijas, kā arī lidaparātu izmantošana. Tāpat jāpanāk pilnīga uguns pārtraukšana, it īpaši snaiperu uguns. Karojošajām pusēm aizliegts izvietot smagos ieročus apdzīvotās vietās, to tiešā tuvumā, it īpaši civilajā infrastruktūrā – skolās, bērnudārzos, slimnīcās.

Dalies ar šo ziņu