Putins atceļ kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma ratifikāciju

Ārvalstīs
LETA/AFP
Pretestētājs ar Putina masku
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien parakstīja likumu, ar kuru Krievija atceļ Vispārējā kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma ratifikāciju.

Putins oktobra sākumā brīdināja, ka Maskava varētu atsaukt savu 2000.gada lēmumu ratificēt likumprojektu, lai atspoguļotu ASV nostāju. Savienotās Valstis ir parakstījušas, bet nav ratificējušas kodolizmēģinājumu aizlieguma līgumu.

CTBT, kas tika pieņemts 1996.gadā, aizliedz visus kodolsprādzienus jebkurā pasaules vietā, taču līgums nekad netika pilnībā ieviests. Papildus ASV to vēl nav ratificējušas Ķīna, Indija, Pakistāna, Ziemeļkoreja, Izraēla, Irāna un Ēģipte.

Pasaulē nerimst bažas, ka Krievija varētu atsākt kodolizmēģinājumus, šādi cenšoties mazināt Rietumu militāro atbalstu Ukrainai.

Kā sacījis Putins, kaut arī daži eksperti izsakās par nepieciešamību atsākt kodolizmēģinājumus, viņš pats šajā jautājumā viedokli nav noformulējis.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņojis, ka Krievija ievēros aizliegumu un atsāks kodolizmēģinājumus vienīgi tad, ja to pirmās izdarīs ASV.

Dalies ar šo ziņu