Pēc sprādzieniem Krimas lidlaukā atlaists Krievijas Melnās jūras flotes pavēlnieks

Ārvalstīs
LETA/UNN
Melnās jūras flotes pavēlnieks Igors Osipovs
Foto: Melnās jūras flotes pavēlnieks Igors Osipovs/Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atlaidis Melnās jūras flotes pavēlnieku Igoru Osipovu pēc sprādzieniem, kas notika Saki militārajā lidlaukā Krimā, ceturtdien paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko.

"Šodien kļuva zināms par pavēlnieka nelieša Igora Osipova atlaišanu," Heraščenko ierakstīja savā "Telegram" kontā. Viņš piebilda, ka Osipovu nomainīs "cits nelietis" - viceadmirālis Viktors Sokolovs.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs ceturtdien pavēstīja, ka Krievijā turpinās represīvi pasākumi pret Krievijas Bruņoto spēku augstāko un vecāko virsnieku sastāvu saistībā ar stratēģisku plānu izgāšanos Ukrainas virzienā. Pēc sprādzieniem Saki lidlaukā un Zjabrovkas lidlaukā Baltkrievijā ir gaidāmi jauni lēmumi par karaspēka vadošā sastāva kadriem.

Apmēram 30-40% no ģenerāļiem un virsniekiem, kas piedalījās tā sauktās "speciālās militārās operācijas" plānošanā, ir atstādināti no dienesta pienākumu pildīšanas un pret viņiem notiek izmeklēšana.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs palikuši amatos tikai tāpēc, lai netiktu diskreditēta augstākā militāri politiskā vadība, paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, brigādes ģenerālis Oleksijs Hromovs.

Ukraina aplēsusi, ka sprādzienos Saki militārajā lidlaukā Krimā tika iznīcinātas aptuveni desmit Krievijas militārās lidmašīnas. Maskavā izplatījušās arī ziņas, ka sprādzienos gājis bojā viens cilvēks un 14 tikuši ievainoti.

Krievija sprādzienus un ugunsgrēku skaidro ar "munīcijas detonāciju" ugunsdrošības noteikumu neievērošanas dēļ, bet neko nemin par iznīcinātu militāro tehniku. 

Varasiestādes Kijivā nav uzņēmušās atbildību par šiem sprādzieniem, taču daudzi novērotāji uzskata, kas aiz tiem stāv Ukrainas armija.

Dalies ar šo ziņu