Igaunijas aizsardzības ministrs: Nestabilitāte drošības jomā pasaulē var būt bīstama arī Baltijai

Ārvalstīs
LETA/ERR/BNS
Kalle Lānets
Foto: Foto: Igaunijas Aizsardzības ministrija

Krievijas un Baltkrievijas spēku nosūtīšana uz protestu pārņemto Kazahstānu padara drošības situāciju pasaulē vēl neskaidrāku, un šī neskaidrība dažādos reģionos var izrādīties bīstama arī Baltijas valstīm, brīdinājis Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets.

Vienlaikus viņš norādījis, ka Krievija var uzvelt vainu par situāciju Kazahstānā Rietumiem, un tas ietekmēs nākamnedēļ gaidāmās ASV un NATO sarunas ar Maskavu par tās pieprasītajām "drošības garantijām".

"Мēs skaidri nezinām, ko gatavojas darīt Krievija un kurp tā novirzīs savus spēkus. Šajā neskaidrībā Krievijai ir ļoti ērti veidot jaunus krīzes perēkļus. Mēs nezinām, kas stāv aiz šīm masu nekārtībām, kas tās rīko. Šis sajukums drošības jomā skar arī mūs," ministrs uzsvēris valdības preses konferencē.

Pēc Lāneta teiktā, Maskavas kontrolētās Kolektīvās drošības līguma organizācijas (ODKB) valstis, tai skaitā Krievija un Baltkrievija, kas palīdz Kazahstānai, "nepārprotami grib atrast vainīgo šai krīzē un jau norādījušas uz Rietumiem".

"Tās grib radīt vēstījumu, ka itin visā, kas pasaulē saistīts ar nestabilitāti, vainojami Rietumi, proti, arī mēs kā NATO dalībvalstis," izteicies Lānets. "Nākamnedēļ gaidāmās sarunas starp ASV un Krieviju, NATO un Krieviju būs ļoti interesantas, un es iesaku uzmanīgi sekot līdzi, ar ko tajās nāks klajā Krievija."

Vienlaikus Lānets paudis bažas par Krievijas un Ķīnas tuvināšanos.

"Amerikas Savienotajām Valstīm nāksies pievērst tām vairāk uzmanības, un var notikt tā, ka ASV pievērsīs mazāk uzmanības mums, lai gan es ļoti ceru, ka tā nenotiks," viņš atzinis.

Dalies ar šo ziņu