Stoltenbergs: "Vagner" dumpis liecina, ka iebrukums Ukrainā bija stratēģiska kļūda

Viedoklis
LETA/AFP
NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs
Foto: AFP/Scanpix

NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs pirmdien paziņoja, ka nedēļas nogalē Krievijā notikušais algotņu grupējuma "Vagner" dumpis liecina, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina iebrukums Ukrainā bija stratēģiska kļūda.

"Mēs sekojam līdzi situācijai Krievijā. Nedēļas nogales notikumi ir Krievijas iekšējā lieta, un tie ir vēl viens pierādījums lielajai stratēģiskajai kļūdai, ko prezidents Putins pieļāva ar savu nelikumīgo Krimas aneksiju un karu pret Ukrainu," vizītes laikā Viļņā pavēstīja Stoltenbergs.

"Mēs arī uzraugām situāciju Baltkrievijā," teica Stoltenbergs. "Mēs nosodām Krievijas paziņojumu par kodolieroču izvietošanu. Tas ir pārgalvīgi un bezatbildīgi."

Pēc viņa teiktā, alianse neredz nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka Krievija gatavojas izmantot kodolieročus, taču NATO saglabā modrību.

"Aizvadītās nedēļas nogales notikumi Krievijā parādīja Kremļa režīma nestabilitāti. Līdzīgi vai pat vēl lielāki izaicinājumi ir gaidāmi nākotnē," viņš sacīja.

Stoltenbergs norādīja, ka "Vagner" dumpis varētu ietekmēt drošību reģionā. ""Vagner" grupas izvietošanās Baltkrievijā var kļūt par papildu faktoru," viņš piebilda.

Dalies ar šo ziņu