Rinkēvičs uzsver nepieciešamību iestāties pret Krievijas dezinformāciju dažādos pasaules reģionos

Viedoklis
LETA
Viltus ziņas
Foto: pixabay.com

Nepieciešams iestāties pret Krievijas izplatīto dezinformāciju dažādos pasaules reģionos, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), tiekoties ar Jaunzēlandes ārlietu ministri Nanaju Mahutu.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), turpinot vizīti Jaunzēlandē, ceturtdien Rinkēvičs tikās ar Jaunzēlandes ārlietu ministri un pamatiedzīvotāju jautājumu un tiesu ministru Aupito Viljamu Sio.

Latvija augstu vērtē sadarbību ar Jaunzēlandi kā līdzīgi domājošu partneri reģionālos un starptautiskos formātos. Valstis saista kopīga izpratne par demokrātiju, cilvēktiesībām, multilaterālismu un noteikumos balstītu starptautisko kārtību, ko šobrīd nopietni apdraud Krievijas iebrukums Ukrainā.

Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Jaunzēlandes stingro nostāju un līdz šim piemērotās sankcijas pret agresorvalsti. Ministrs aicināja Jaunzēlandi turpināt iesaistīties Ukrainas atbalstā, kā arī nepieļaut, ka Krievijas pastrādātie noziegumi Ukrainā paliek nesodīti.

Latvijas un Jaunzēlandes ārlietu ministri pauda gandarījumu par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991.gadā. Abi ministri izteica cerību, ka vizīte rosinās dinamiskāku politisko un ekonomisko dialogu. Rinkēvičs norādīja, ka nozīmīgu pienesumu sniegs nupat atklātā Latvijas vēstniecība Kanberā, kas nodrošinās lielākas iespējas Latvijas klātbūtnei Indijas un Klusā okeāna reģionā.

Sarunas partneri bija vienisprātis, ka pašreizējā ģeopolitiskajā kontekstā demokrātijām ir jāsadarbojas un pauda gandarījumu, ka Eiropas Savienības (ES) un Jaunzēlandes attiecības kļūst tikai ciešākas. To pierāda ES stratēģija sadarbībai Indijas un Klusā okeāna reģionā, kā arī nesen noslēgtās sarunas par ES-Jaunzēlandes Brīvās tirdzniecības nolīgumu.

Sarunā ar pamatiedzīvotāju lietu ministru tika pārrunātas aktualitātes saistībā ar klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un to ietekmi uz Klusā okeāna salu valstīm.

Dalies ar šo ziņu