Aktuāli

Ārlietu ministrs: Polijai un Latvijai kopīgi jāturpina politiskais spiediens pret Krieviju

Viedoklis
LETA
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piedaloties ikgadējā Polijas vēstnieku sanāksmē
Foto: Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piedaloties ikgadējā Polijas vēstnieku sanāksmē/Foto: Ārlietu ministrija

Polijai un Latvijai kopīgi jāturpina politiskais un diplomātiskais spiediens pret Krieviju un jāsniedz viss iespējamais atbalsts Ukrainai, uzskata Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), trešdien Rinkēvičs darba vizītē Polijā kā goda viesis piedalījās ikgadējā Polijas vēstnieku sanāksmē, kā arī tikās ar Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau.

Uzrunājot Polijas vēstniekus, Rinkēvičs pateicās par ciešo Latvijas un Polijas diplomātu sadarbību, sniedzot politisko, militāro un humāno atbalstu Ukrainai. Ārlietu ministrs atzīmēja, ka Latvija un Polija ir vienas no tām valstīm, kas visskaudrāk apzinās Krievijas kara cenu. Rinkēvičs akcentēja, ka no Krievijas sakāves Ukrainā ir atkarīgs ilgtspējīgs miers un stabilitāte Eiropā.

Ministrs arī uzsvēra Latvijas un Polijas vienoto izpratni par drošības situāciju reģionā un augstu novērtēja abu valstu diplomātu darbu, lai panāktu NATO spēku pastāvīgas klātbūtnes stiprināšanu alianses austrumu flangā.

Sarunā ar Polijas ārlietu ministru tika apspriesta gatavošanās NATO samitam Madridē, uzsverot, ka tajā pieņemtajiem lēmumiem jāatspoguļo jaunā realitāte drošības vidē. Ārlietu ministri arī pārrunāja atbalsta sniegšanu Ukrainas atjaunošanas procesā un sankciju pret Krieviju pastiprināšanu.

Polijas vēstnieku sanāksme notiek Varšavā no 20.jūnija līdz 24.jūnijam. Tajā piedalās ap 200 Polijas diplomātu - vēstnieki, pastāvīgie pārstāvji, starptautisko organizāciju struktūrvienību vadītāji.

Dalies ar šo ziņu