Polijas bruņoto spēku komandieris: mūsu valstis vienmēr bijušas veiksmīgas sabiedrotās

Viedoklis
Sargs.lv
Image
Polijas komandieris
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Gan vēsturiski, gan arī nākotnē Latvija un Polija turpinās sadarboties un atbalstīt viena otru militārās operācijās, intervijā aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” atzīst Polijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Raimunds Andrežeščaks (Rajmund Andrzejczak).

Viesojoties Latvijā, ģenerālis R. Andrežeščaks piedalījās Latgales atbrīvošanas 100. gadadienas piemiņas pasākumos. Pirms 100 gadiem tieši Polijas bruņoto spēku karavīri Latvijas Armijas vienībām palīdzēja atbrīvot Latgali no boļševiku karaspēka.

“Tas, kas notika pirms 100 gadiem, bija absolūti vienreizēji,” uzsver ģenerālis R. Andrežeščaks. Viņš piebilst, ka šādu vēsturisku notikumu ietekmē ne latviešiem, ne poļiem brīvība nav vienkārši tukšs vārds.

“Mums tas nozīmē uzupurēšanos, cilvēku dzīves un dzīvības. Savukārt šodien tas nozīmē arī vajadzību palielināt tēriņus aizsardzības jomai, lai spētu vajadzības gadījumā aizstāvēties atkal.”
Andreščaks
Polijas bruņoto spēku komandieris
ģenerālis Raimunds Andrežeščaks (Rajmund Andrzejczak)

Polijas bruņoto spēku komandieris atzīst, ka bijis pārsteigts par to, cik ļoti Latvijā tiek godātas tradīcijas un kā pret tām attiecas gan karavīri, gan arī valsts iedzīvotāji kopumā. Tāpat viņš portālam “Sargs.lv” uzsver, ka ir ļoti pateicīgs latviešiem par to, ka mūsu valsts tik labi attiecas pret Latvijas iedzīvotājiem, kuru saknes meklējamas Polijā un citās valstīs.

Arī pašam ģenerālim iepriekš vairākkārt bijusi iespēja sastrādāties ar latviešu karavīriem gan studējot, gan arī dienējot starptautiskajā misijā Irākā 2006. gadā. “Latviešiem ir tipiski mazāk runāt un vairāk darīt,” viņš smaidot nosaka. Tāpēc viņš arī nav bijis pārāk pārsteigts, kad, pirmo reizi, pēc Polijas bruņoto spēku komandiera amata pārņemšanas, viesojies Ādažu militārajā bāzē. “Ādažos viss notiek tik profesionāli, darbs tiek veikts pragmatiski un bez liekas runāšanas.”

Polijas bruņoto spēku komandieris portālam “Sargs.lv” norāda uz vēl kādu interesantu sagadīšanos vēsturiskā un mūsdienu kontekstā. “Pirms 100 gadiem, Latgales atbrīvošanā piedalījās Polijas 2. un 3. kājnieku divīzija, un tā bija pirmā reize Polijas bruņoto spēku vēsturē, kad kaujā tika izmantoti tanki. Savukārt mūsdienās tankus Latvijā izmanto Ādažu bāzē dienošie Polijas karavīri, kas iekļauti NATO paplašinātās kaujas grupas sastāvā.”

“Mūsu valstu starpā ir vairāki veiksmīgi vēsturiski notikumi,” paredzot veiksmīgu sadarbību arī nākotnē, nosaka ģenerālis R. Andžejčaks.

Dalies ar šo ziņu