Ar 1,5 miljonu eiro aizsardzības inovāciju pētījumu programmu plāno radīt jaunus produktus armijai

Uzņēmējdarbība un inovācijas
LETA
Image
bilde
Foto: vsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija sagatavojusi aizsardzības inovāciju pētījumu programmu, kuras kopējais finansējums tuvākajiem gadiem būs 1,5 miljoni eiro.

Programmas finansējums tiks piešķirts laika posmam no 2021.- 2023. gadam. Programmu finansēs no Aizsardzības ministrijas valsts budžeta.

Programmas mērķis ir jaunu zināšanu, prasmju un risinājumu attīstība valsts aizsardzības nozarei nozīmīgās pētniecības un tehnoloģiju jomās. Tāpat programmas mērķis ir sekmēt tehnoloģiju attīstību, kā arī inovatīvu lietišķa pielietojuma risinājumu un produktu attīstību valsts aizsardzības nozarei.

Programmas uzdevums ir jauna vai uzlabota produkta, prototipa vai tehnoloģiskā risinājuma izveide kādā no trīs jomām. Pirmkārt, kiberdrošībā un elektroniskajā karadarbībā. Otrkārt, robotikā un bezpilota sistēmās. Treškārt, karavīru sistēmā, tai skaitā individuālajā ekipējumā.

Programma paredz nodrošināt Latvijas zinātnieku sadarbību un iesaisti starptautiskos pētniecības projektos, sekmējot intelektuālā darbaspēka noturēšanu Latvijā.

Programma vēl būs jāapstiprina valdībai.

Dalies ar šo ziņu