ASV Enerģētikas departaments ziedojis Latvijas robežsardzei 1,3 miljonu ASV dolāru vērtu aprīkojumu

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv
ASV palīdzība LR Robežsardzei
Foto: ASV vēstniecība Latvijā

ASV Enerģētikas departaments ir ziedojis novērošanas un citas palīgiekārtas Latvijas Valsts robežsardzei 1,3 miljonu ASV dolāru apmērā, kas ir investīcija robežu drošības stiprināšanā un radiācijas noteikšanā Latvijā un NATO aliansē, portālam "Sargs.lv" pavēstīja ASV vēstniecība Latvijā.

ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts oficiālā vizītē apmeklēja Latvijas un Baltkrievijas robežu, lai apskatītu infrastruktūras modernizāciju un pārrunātu sadarbības projektus.

“Robežu drošība ir būtiska ASV un Latvijas sabiedroto partnerības sastāvdaļa. Mēs ceram, ka šī sadarbība padziļināsies, savukārt mēs demostrējam savu apņemšanos nodrošināt NATO aliansei nepieciešamās spējas aizsargāties pret ārējiem draudiem,” sacīja vēstnieks Robinsons.

Iepriekšējos gados ASV vēstniecība Latvijā ir cieši sadarbojusies ar Valsts robežsardzi, lai veicinātu sadarbību robežu drošības jomā starp ASV un Latvijas valdībām.

Pēdējā gada laikā ASV Enerģētikas departaments ir ziedojis aptuveni 1,86 miljonus ASV dolāru, tai skaitā pārnēsājāmās un mobilās pārbaudes iekārtas, kas nepieciešamas robežu drošībai un radiācijas noteikšanai. 2022. gada martā ASV Aizsardzības departaments noslēdza projektu piegādājot 67 Polaris taktiskos transportlīdzekļus, lai uzlabotu robežas patrulēšanu bezceļa apstākļos.

ASV vēstniecība Latvijā ir organizējusi kapacitātes stiprināšanas apmācības, kuros Valsts robežsardzes pārstāvji devās uz ASV, lai tiktos ar ASV Iekšzemes drošības departamenta amatpersonām.

Dalies ar šo ziņu