Krievija piegādās Baltkrievijai militāro tehniku

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv/LETA/Reuters/LRT.lt
Image
Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas S-400
Foto: Kirill Kukhmar/TASS

Krievija drīzumā piegādās Baltkrievijai lielu militārās tehnikas sūtījumu, tostarp lidmašīnas, helikopterus un pretgaisa aizsardzības sistēmas, paziņojis Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko.

Militārās tehnikas piegāde, visticamāk, tiks interpretēta kā kārtējais apliecinājums Maskavas atbalstam Lukašenko režīmam.

Krievijas un Baltkrievijas spēki šomēnes piedalīsies kopīgās militārās mācībās, un Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 9.septembrī tiksies Krievijā.

"Krievija tuvākā nākotnē (..) piegādās mums - es neteikšu, cik daudz naudas vai ko - desmitiem lidmašīnu, desmitiem helikopteru, galvenais pretgaisa aizsardzības ieročus," paziņoja Lukašenko, kura sacīto citēja ziņu aģentūra "Belta".

"Iespējams pat raķetes "S-400s". Mums tās ir ļoti nepieciešamas," norādīja Baltkrievijas prezidents.

Iepriekš pretgaisa aizsardzības sistēmu S-400 piegādes iespēju A. Lukašenko režīmam pieļāva arī Krievijas industrijas un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs.

“Krievijai un Baltkrievijai ilgu laiku bijušas ciešas attiecības. [..] Šajā konkrētajā gadījumā mums ir konkrēti plāni par Baltkrievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas uzlabošanu, ņemot vērā ka Baltkrievija ir Krievijas un Baltkrievijas savienotās valsts līguma subjekts,” teica D.Manturovs.

Minskā valdošais režīms jau iepriekš izteicis vēlmi iegūt savā rīcībā modernas pretgaisa aizsardzības raķetes, kas tādējādi radītu izaicinājumus Baltijas valstīs izvietotajiem NATO spēkiem.

Dalies ar šo ziņu