2019. gadā turpinājās NBS un Zemessardzes vienību bruņojuma modernizācija

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv
Image
tehnika
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šogad turpinājusies Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienību apbruņojuma un transporta modernizācijas projekts, kura ietvaros iegādāti ne tikai ieroči un bruņojums, bet arī veicināta inženierspēju attīstība, liecina Aizsardzības ministrijas apkopotā informācija.

Šogad Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies “SAAB Dynamics AB” prettanku granātmetējus “AT4”, kā arī munīciju granātmetējiem “Carl Gustav” un automātiskajiem granātšāvējiem “GMG”.

CG

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Nākamgad turpināsies Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienību nodrošināšana ar kritiskajām individuālā ekipējuma sastāvdaļām, nodaļas un vada teltīm, kā arī dažāda veida konteineriem.

Plānots, ka kopā ar Igauniju tiks izsludināts kopīgs durkļu iepirkums, bet sadarbībā ar Lietuvu noslēgsies kopīgie gāzmasku iepirkumi. Tāpat vairāki starpvaldību līgumi kopumā 28 miljonu eiro vērtībā 2019. gadā noslēgti ar ASV.

Šogad noslēgusies Valsts robežsardzes pārapbruņošana ar Nacionālo bruņoto spēku standarta ieročiem – triecienšauteni “G36”, pistoli “GLOCK 17”, ložmetējiem “FM MAG” un 40 milimetru kalibra zemstobra granātmetējiem “AG – 36”.

Aizvadītā gada laikā Nacionālie bruņotie spēki  ir iegādājušies 582 6x6 motortehnikas vienības. Savukārt 2020. gadā noslēgsies 120 “UNIMOG” transportlīdzekļu iegāde, no kuriem Bruņotie spēki savā rīcībā saņēmuši jau daļu. Šogad uzsākts arī iepirkums par kravas transportlīdzekļu ar kravnesību no 5 līdz 15 tonnām un speciālo loģistikas transportlīdzekļu virs 15 tonnām iegādi.

polaris

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Zemessardze no ASV saņēmusi trīs “HUSKY” ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļus, kā arī ir uzsākta to personāla apmācīšana. No ASV saņemti arī 12 universālie traktori, kas ir nepieciešami inženieru rotai, kā arī uzsākts distances mīnēšanas sistēmu, bruņoto tiltlicēju un kaujas inženieru tehnikas iegādes process.

husky

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Saistībā ar noslēgto līgumu ar ASV par četru helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, Gaisa spēki nākamajos gados plāno iegādāties aprīkojumu darbnīcu un noliktavu aprīkošanai, kā arī dažāda veida remonta un uzturēšanas aprīkojumu.

Starp 2020. gada nozīmīgākajiem plāniem ir pāreja uz jauno kaujas formas tērpa apdruku, līguma slēgšana par 10 000 mugursomu iegādi, kā arī turpināt iepirkumu par jauna parauga modulārā kaujas bruņu/uzkabes vestu iegādi.

2019. gada oktobrī Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārņēma divas Rīgas garnizona individuālā ekipējuma noliktavas. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs turpina nodrošināt individuālā ekipējuma centrālā tranzīta funkciju, kā arī apkalpo brigādes līmenī Zemessardzi un individuālā līmenī profesionālā dienesta karavīrus Rīgas garnizona atbildības teritorijā.

Plānots, ka nākamgad Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs  pārņems Nacionālo bruņoto spēku visu trīs reģionālo nodrošinājuma centru individuālā ekipējuma noliktavu pārvaldību Ādažos, Lielvārdē un Liepājā.

Līdztekus šiem darbiem Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs  palielina kapacitāti plānot un veikt iepirkumus, kā arī strādā pie Aizsardzības nodrošinājuma un pakalpojumu centra struktūras un štatu sadalījuma. Aizsardzības nodrošinājuma un pakalpojumu centrs no nākamā gada 1. jūlija sāks funkcionēt atsevišķi no Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra, ar mērķi padarīt efektīvāku Nacionālo bruņoto spēku vienību apgādi ar materiāli tehniskajiem līdzekļiem, kā arī mobilizācijas rezervju veidošanu. 

Dalies ar šo ziņu