Latvija no Austrijas iepirks pašgājējhaubices sistēmas; karavīri jau uzsāk apmācības

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv
haubice
Foto: Foto: virsseržants Gatis Indrēvics

Parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi.

Latvija no Austrijas iepirks pašgājējhaubices sistēmas; karavīri jau uzsāk apmācības

Lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, no Austrijas kopumā iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības. Haubices, ko iegādāsies Latvija, no 2003. gada līdz 2007. gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

Vienas vienības izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas (haubice, uguns vadības vai apmācību platforma), ir no 60 000 līdz 140 000 eiro.

Plānots, ka pirmās haubices Latvijai tiks piegādātas šī gada rudenī.

Jau vēstīts, ka pašgājējartilērijas sistēmas M109A5Oe A tipa haubice, kas ir agrāko A2 un A3 tipa haubiču modernizētā versija ar 39 kalibra M185 stobru, šobrīd ir arī Austrijas bruņoto spēku arsenālā. Tās šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

Šobrīd Austrijā uzsākta arī Latvijas bruņoto spēku haubiču apkalpošanas speciālistu praktiskā apmācība par tehnikas izmantošanu.

Jaunās kaujas tehnikas vienību iegāde ir nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, kas ļaus uzlabot valsts aizsardzības spējas.

Jau ziņots, ka šobrīd aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis oficiālā vizītē atrodas Maltā, lai piedalītos neformālajā Eiropas Savienības aizsardzības ministru sanāksmē, kuras laikā notika tikšanās ar Austrijas aizsardzības ministru Hansu Pēteru Doskocilu (Hans Peter Doskozil), lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību aizsardzības jomā, tostarp veiksmīgo vienošanos par haubiču iegādi un Latvijas karavīru apmācību.

Dalies ar šo ziņu