Lietuva apsver iespējas iegādāties daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas

Tehnika un ekipējums
LETA--BNS

MARS/MLRS
Foto: Foto: lithuaniantribute.com

Lietuva apsver iespējas iegādāties bruņojumu, kāda tās armijai vēl nav, - raķešu artilērijas sistēmas, paziņojusi Aizsardzības ministrija.

Lietuva apsver iespējas iegādāties daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas

Meklējot daudzstobru reaktīvo artilērijas sistēmu (MARS/MLRS) potenciālos piegādātājus, Lietuva jau rīkojusi provizoriskas konsultācijas gan ar Vācijas, Norvēģijas un ASV valdībām, gan privātiem bruņojuma ražotājiem.

"2016.gada pavasara Lietuva sāka provizoriskas konsultācijas par iespējama šādu iekārtu pārpalikuma iegādi ar Vācijas, Norvēģijas un Amerikas Savienoto Valstu valdībām. Bijušas arī tikšanās ar ASV kompānijas "Lockheed Martin" pārstāvjiem starptautiskās izstādes "Eurosatary" laikā," teikts komentārā, ko Aizsardzības ministrija atsūtījusi ziņu aģentūrai BNS.

Tā norāda, ka konkrētas sarunas par šo iekārtu iegādi nenotiek un lēmumi pašlaik netiek pieņemti. Plānots, ka tāds projekts varētu tikt īstenots laikā no 2020 līdz 2025.gadam.

Ar šādām sistēmām tiktu apgādāta viena Lietuvas Bruņoto spēku baterija. Iespējamais pirkuma apjoms pagaidām nav zināms.

Stiprinot netiešā uguns atbalsta potenciālu, Lietuva 2015.gadā no Vācijas jau iegādājās 16 pašgājējas haubices "PzH2000".

Dalies ar šo ziņu