“Sargs.lv” reportāža no Baltijas valstu karavīru vasaras sporta spēlēm

Sports
Sargs.lv
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles
Foto: Baltijas karavīru vasaras sporta spēles Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Šonedēļ Ādažu militārajā bāzē 230 karavīru sastāvā tika aizvadītas 19. Baltijas karavīru vasaras sporta spēles. Spēkus karavīri pierādīja vairākās disciplīnās – minifutbolā, pludmales volejbolā, 3x3 basketbolā, sporta makšķerēšanā, šahā un pneimatiskajā šaušanā. Šo sporta spēļu pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad pirmo reizi tās tika organizētas Rīgā.

Sporta spēles iesākās ne pārāk veiksmīgi, proti, atklāšanas dienā laikapstākļu dēļ tika atcelti Latvijas Gaisa spēku izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi, taču sportošanu laikapstākļi neietekmēja.

Jaunuzbūvētajā Ādažu militārās bāzes sporta kompleksā sacensības notika pirmo reizi. Organizatori portālam “Sargs.lv” atzina, ka šī ir perfekta vieta, kur rīkot šādu pasākumu, jo teju visi sporta veidi ir vienkopus un turpat pie kompleksa ir iespējams nakšņot un paēst, kas būtiski atvieglo pasākuma norisi. Vienīgi sporta makšķerēšanu nav iespējams rīkot sporta kompleksa tuvumā. Varbūt sākotnēji var likties, ka makšķerēšana tika iekļauta, lai karavīri varētu nepiespiestā gaisotnē atpūsties pie ezera, taču, kā izrādās, tad šī sporta veida tīkotāji ir visnopietnāk sagatavojušies. Daži no dalībniekam pat piedalījušies pasaules čempionātā sporta makšķerēšanā un viņu ekipējuma vērtība mērāma vairākos tūkstošos eiro.

Image
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija
“Mēs šajās sporta spēlēs neapbalvojam kopvērtējuma uzvarētājus. Tas ir tāpēc, lai valstis apzināti nepiesaistītu profesionālus sportistus. Mūsu mērķauditorija ir karavīrs, kurš ikdienā pilda dienesta pienākumus. Tas atspoguļojas arī rezultātos, proti, nav izteiktu līderu un visu laiku ir sīva cīņa,” portālam “Sargs.lv” skaidroja NBS sporta kluba priekšnieks majors Vents Graudiņš.

Kā novēroja “Sargs.lv”, tad sīvākā un aizraujošākā spēle notika minifutbola finālā, kur savā starpā spēkojās Latvijas un Igaunijas komandas, kuras turnīru bija aizvadījušas bez zaudējumiem. Pirmajā puslaikā Latvijas karavīri ielaida vienus vārtus, taču nepadevās un uzsāka agresīvāku spēli. Diemžēl cīņas karstumā tika izdarīts rupjš pārkāpums un latviešu uzbrucējs saņēma sarkano kartīti, tādējādi atstājot savu komandu mazākumā.

Image
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Otrajā puslaikā latvieši turpināja censties panākt neizšķirtu, kas ļautu izcīnīt pirmo vietu, jo mūsu karavīri bija guvuši turnīrā vairāk vārtus.  Kad līdz spēles beigām bija palikušas 30 sekundes, tad atbalstītāju sejās varēja vērot nelielu rūgtumu, taču paši futbolisti nenolaida rokas. Vien 20 sekundes pirms spēles beigām latviešiem izdevās teju neticami izlīdzināt rezultātu, kas tiem deva iespēju kļūt par čempioniem. “Sargs.lv” uzreiz pēc spēles devās aprunāties ar izšķirošo vārtu autoru seržantu Mārci Rūtiņu.

“Mēs zinājām, ka spēle būs ļoti sīva. Varētu teikt, ka mēs sākām nedaudz iemiguši, tāpēc ielaidām ātrus vārtus. Vēlāk arī sarkanā kartīte atstāja mūs uz 30 minūtēm mazākumā, taču mēs nepadevāmies. Mēs ar lielāko daļu komandas spēlējam arī Latvijas futbola 3. līgā ar komandu “ASK Kadaga,” sacīja M. Rūtiņš.

Papildus trijām Baltijas valstīm šogad piedalās arī eFP karavīri ar futbola komandu un jaunsargi divās vecuma grupās, kuri sacenšas savā starpā ar Lietuvas un Igaunijas jaunsargiem.

Image
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija
“Mēs ar Igaunijas un Lietuvas jaunsargiem sacentāmies 3x3 basketbolā, tautasbumbā un sprinta skrējienā. Man vislabāk patika basketbols, jo tas man šķiet visinteresantākais sporta veids. Šīs ir manas ceturtās sporta spēles un varu teikt, ka organizēšana ir augstā līmenī,” portālam “Sargs.lv” atzina 3. Jaunsardzes novada jaunsargs Artūrs Filips Igaviņš.

Dažādos pasaules reģionos notiek līdzīgas sporta spēles, tāpēc arī 2003. gadā Baltijas karavīru sporta dzīves organizētāji nolēma līdzīgas sacensības rīkot arī mūsu mazajā reģionā. Vēlāk Latvija ierosināja rīkot arī šādas pašas sacensības tikai ziemā, kur, protams, centrālais sports ir hokejs. Ziemas sporta spēlēs piedalījās arī kanādieši un zviedri, kas kā zināms ir hokeja lielvalstis.

Image
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles
Baltijas karavīru vasaras sporta spēles Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Katru gadu rotācijas kārtībā šīs spēles notiek citā Baltijas valstī, 2023. gadā tās norisināsies Lietuvā, kur tiks aizvadītas pēc kārtas 20. sporta spēles.

Dalies ar šo ziņu