CIP video aicina krievus nopludināt noslēpumus

Sabiedrība
LETA/AFP
CIP galvenā mītne
Foto: AFP/Scanpix

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) pirmdien platformā "Telegram" un citos sociālajos tīklos publicējusi emocionālu video, mudinot Krievijas iedzīvotājus, kas nav apmierināti ar Putina režīmu, dalīties ar savas valsts noslēpumiem.

Video redzams Krievijas birokrāts un māte ar bērnu. Gan birokrāts, gan sieviete, pēc visa spriežot, nav apmierināti ar savu dzīvi un uzdod jautājumu, vai tas ir tas, par ko viņi sapņojuši.

Kā rosināts īsajā video, cilvēki var rīkoties, lai situāciju labotu - var sniegt informāciju ASV izlūkdienestam un vienlaikus arī turpmāk būt savas valsts patrioti.

Video un pavadošajā tekstā ir instrukcijas, kā to darīt - jāizmanto pārlūks "Tor", lai piekļūt tumšajam tīmeklim un šifrēšanas rīkiem, kas, kā apgalvo CIP, nodrošinās aizsardzību.

"CIP vēlas zināt patiesību par Krieviju, un mēs meklējam uzticamus cilvēkus, kas mums šo patiesību var pateikt," skaidro dienests. "Jūsu informācija var būt vērtīgāka, nekā jums tas šķiet."

CIP norāda, ka cer kontaktēties ar cilvēkiem no izlūkdienestiem, diplomātijas, zinātnes un tehnoloģiju, kā arī citām jomām un ir ieinteresēta visa veida informācijā, arī politiskajā un ekonomiskajā.

Kā ziņu aģentūrai AFP paskaidroja CIP amatpersona, dienests izvietojis aicinājumu vairākos sociālajos medijos, bet galvenais fokuss pievērsts platformai "Telegram", jo krieviem tas ir galvenais medijs informācijai un ziņām par visu, sākot no politikas līdz karam Ukrainā.

CIP cer, ka, piedāvājot vienkāršu, bet skaidru ceļu, kā nopludināt informāciju, piesardzīgie krievi tiks pārliecināti spert nākamo soli.

Amatpersona uzsvēra, ka ASV necenšas izprovocēt nemierus vai režīma maiņu, bet vienīgi cer, ka daži krievi pamudinājumā varētu saskatīt iespēju, kā viņu valsts var virzīties uz priekšu.

Kā norādīja amatpersona, līdzīgām kampaņām citos sociālajos medijos, kuru lielākā daļa Krievijā ir nobloķēta, bija rezultāti.

"Kontaktējieties ar mums," mudina CIP. "Iespējams, cilvēki ap jums negrib patiesību. Mēs gribam."

 

Dalies ar šo ziņu