Likumsargi šodien strādās pastiprinātā režīmā

Sabiedrība
LETA
Valsts drošības dienests
Foto: VDD

Valsts drošības dienests (VDD) sadarbībā ar Valsts policiju šodien, līdzīgi kā citus gadus 16. martā, strādās pastiprinātā režīmā, lai savlaicīgi identificētu un novērstu iespējamas provokācijas, informēja dienestā.

Dienesti pastiprināti uzraudzīs situāciju gan leģionāru piemiņas pasākumu norises vietās, gan informatīvajā telpā.

VDD vērtējumā, tāpat kā iepriekšējos gados, pastāv risks, ka 16.martā plānoto pasākumu laikā atsevišķas prokremliski noskaņotas personas var īstenot dažādas demonstratīvas, izaicinošas vai prettiesiskas aktivitātes.

VDD aicina iedzīvotājus, 16.martā saskaroties ar provokatīvām aktivitātēm, izvairīties no reaģēšanas uz tām un informēt par šīm darbībām atbildīgos dienestus. Iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija par 16.martā plānotām prettiesiskām darbībām, tiek aicināti sniegt šo informāciju VDD, zvanot pa tālruni 67 208 964 vai rakstot uz e-pastu "ddatvdd [dot] gov [dot] lv" jebkurā diennakts laikā.

Savukārt, kļūstot par liecinieku šādām aktivitātēm 16.martā, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties par to informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruni 112.

VDD atgādina, ka par tādām publiskām aktivitātēm kā genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publiska attaisnošana un slavināšana, aicinājums uz genocīdu, aicinājums uz agresīvu karu, darbība, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu un aicinājums vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti vai teritoriālo vienotību Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība.

Jau ziņots, ka biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa šodien plāno rīkot gājienu no Rīgas Svētā Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur plānota ziedu nolikšana. Šādi pasākumi tiek rīkoti katru gadu.

Iecerēts, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Citi pieteikumi pasākumu rīkošanai 16. martā nav saņemti, lai gan iepriekšējos gados šajā dienā pasākumus centušies sarīkot arī aktīvisti, kas sevi dēvē par "antifašistiem".

16. marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Dalies ar šo ziņu